Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

President Johhny, Johnny II, Harry II, vs Uniden 520xl

domino1300 07 Feb 2013 17:32 20604 11
    domino1300
    Level 12  
    Witam, Jestem już zdołowany, Szukam nadal radia , Zależy mi na małej ilości szumów i czysty odbiór Antena z jaką będą pracować radia to Hustler IC 100cm
    1.President Johnny używka (Made in Philipines) -350zł
    2. President Johhny II używka (Made in China) -250zł
    3. President Harry II używka (Made in China) -250zł
    4. Uniden 520xl używka (Made in China)-260zł

Które radio kupić ? Najbardziej do mnie przemawia Uniden ale znowu chińczyk...
    Kolega sprzedaje Johnny filipińczyka czy warto ? Kupiąc unidena mam gwarancje a filipińczyka nie, To z jednej strony, a z drugiej :
    https://www.youtube.com/watch?v=5GUbEM-F2Vc

Oglądając ten film znowu przemawia do mnie President Johnny II ...
    Panowie prosze o opinie o tych radiach , pozytywne oraz negatywne :)
    zygfryd.W
    Level 20  
    Pozycję numer 4 skasuj z listy od razu, unideny były dobre ale te stare z filipin, chociaż też szumy łapały ale jak na tamte czasy było to cudo, teraz jest to najgorsze co może być, no może jeszcze obecna cobra 19 jest gorsza.
    Presidenta Harego porównywałem z moim Intekiem, wygrał Intek, jedyny minus w moim Inteku było cięcie rozmowy na filtrze szumów przy dalekiej rozmowie co przy Presidencie występowało troszeczkę mniej ale również występowało. Poza tym Intek z nim wygrał jak i na jakości odbioru tego samego (były włączone oba jednocześnie, auto obok auta) Mój intek poza tym miał czystrzy głos podczas nadawania z tego co się pytałem mobili.
    Poza tym duży plus przełączników w gruszce:) o zasięgach nie będę się wypowiadać, obaj mieliśmy podobnej długości anteny z tym że ja no name a znajomy sunkera.
    Mój model Inteka to m790 z tego co pamiętam, dużym plusem przy nim jest możliwość zmiany Państwa:) Niby też niska półka ale całkiem udany sprzęt.

Poza tym za CB i antenę dałem z przesyłką 80zł z groszami:P Polecam koledze aukcję zawsze coś się trafi fajnego:) i było to 2 lata temu gdzie te radia były i tak droższe niż obecnie.
    domino1300
    Level 12  
    kolego trafiles w sedno sprawy, Mam inteka m790 plus, do tego hustler, nie jestem zbytnio zadowolony z powodu dużej ilosci szumuw (z esp ) i bez esp oraz cichego sluchania( zbyt cichy glosnik, nastepny problem to niewyrazny glos ) Mam owszem drugiego inteka m120 plus ale na nim tez rewelacji nie ma, Ten m790 dośc ładny, Tylko ten głośnik i szumy... Może kiepska antena hustler ic100? zestrojona, zakładałem druga midland ml 145 (nie strojona) to też strasznie kiepskawo śmigało
    matheo-cn
    Level 11  
    Z podanych przez Ciebie kupiłbym Unidena, bo Johny to klon poczciwego Unidenka za 2 razy większa kasę. Jeżeli masz możliwość kupić Harrego II w cenie Unidena, to się nie zastanawiaj. Może znajdziesz używkę Unidena w dobrym stanie to zostanie Ci troszkę kasy na lepszą antenkę, bo oryginalny Hustler mimo, że najgorszy nie jest to szału też nie robi :) Podstawa to dobra antena.
    domino1300
    Level 12  
    Noo chyba jednak nie klon oglądąjąc filmiki gościa z saxonwaw widać że president johnny II a uniden 520xl to całkiem inna bajka...
    Driver-
    Level 38  
    domino1300 wrote:
    Oglądając ten film znowu przemawia do mnie President Johnny II ...
    Panowie prosze o opinie o tych radiach , pozytywne oraz negatywne :)
    A ja oglądając filmiki "saxonwaw" dochodzę do wniosku że są tendencyjne i nieobiektywne, zawsze President jest cacy a inne radiotelefony beee. Dla mnie ocena "na ucho" jest niemiarodajna i nic o radiotelefonie nie mówiąca. Przykładowo ocena szumów bez podłączonej anteny, taka ocena (nawet "na ucho") powinna być robiona z podłączonym sztucznym obciążeniem 50Ω zamiast anteny i z tak ustawioną głośnością aby moc m.cz. oddawana do głośnika była identyczna dla każdego sprawdzanego odbiornika. Ale Pan sprzedawca o tym nie wie, lub robi to celowo aby sprzedać droższy radiotelefon. Polecił bym Ci z czystym sumieniem radiotelefon Lafayette Omega III, który można kupić np. w tym sklepie cena jak widzisz całkiem spoko. Ma prawie wszystko co trzeba do szczęścia przeciętnego użytkownika radiotelefonu CB. Osobiście używam starszej wersji Dragon CB 94, właśnie z anteną Hustler IC 100cm. Moja różni się tylko tym od nowszej wersji że zamiast zmiany koloru podświetlenia można zmieniać jedynie natężenie podświetlenia, ale były też starsze wersje umożliwiające zmianę koloru, pozostałe funkcje i parametry są identyczne. Obie wersje mają bardzo skuteczny filtr ANL/NB Link. Ale wybór zależy od Ciebie, nie chce Ci niczego narzucać.
    domino1300
    Level 12  
    Kolego z ustrzyk dziękuje za konkretną wypowiedź, Radio jest dla mojego ojca , a on ... Musi byc prezydent no i co zrobić ? Znajomy chce mu sprzedać Johnnego Filipińczyka za 350(duzo troche) zastanawiamy sie czy warto za tyle? Bo jak nie będzie johnny filipińczyk to będzie president johnny III (nowy)
    3458
    Level 11  
    Witaj.Wszystkie radia o które pytasz to Unideny. Zarówno Johnny , Harry jak i 520. Mit radia made in Philippines jest bezzasadny. Uniden z filipin i President Johnny to to samo radio produkowane przez Unidena w latach 90 . I model ten w porównaniu do innych produkowanych w tym czasie cb był średniokiepski w przeciwięństwie do wyższych modeli typu PRESIDENT HERBERT , UNIDEN PRO 540 E . Następcą filipińskich 520-stek była wersja 2 unidena 520 produkowana w chinach . Nadajnik jak we wszystkich unidenach nadawał w nich znakomicie , natomiast odbiornik posiadał słaba czułość , duży stosunek szumu do modulacji. Jeśli chodzi o 2 generacje unidena to zdecydowanie lepiej działa 510 , ponieważ zarówno odbiornik jak i nadajnik pr :D acują bardzo dobrze . Odpowiednikiem 2 generacji unidena był President Johnny II asc , Harry II asc , oraz Harry II classic .Radia tej generacji wyprodukowane przez Unidena dla Presidenta poza bliżniaczą obudową są całkowićie inaczej skonstruowane.Posiadają procesor w przeciwieństwie do unidena 510,520. Nadajniki jak w całej rodzinie unidena znakomite , odbiór bardzo dobry , na poziomie unidena 510. Problemem Presidentów wyposażonych w system ASC było jego nieprecyzyjne działanie polegające na zrywaniu odbioru w momencie kiedy nasz rozmówca miał sygnał słabszy niż trzy diody. Serwis presidenta korygował tę usterkę aby umożliwić skuteczne korzystanie z systemu ASC. Od około trzech lat na runku pojawiłą się trzecia generacja unidena 510,520 oraz presidenta johnny III ASC I HARRY III ASC. Wszystkie te radia działają wyśmienicie zarówno pod względem odbioru jak i nadawania .Fizycznie są całkowicie różne. O filipińskich mitach zapomnij , to są radia bez względu na to czy były używane czy tez nie , wymagające przeglądu,wymiany połowy kondensatorów których pojemność z uwagi na czas się zmieniła. Ogólnie odradzam komukolwiek stare cb radio jeśli ma być traktowane jako użytkowe . Jeśli Ci budżet pozwoli to rekomenduję Johnny III asc ,jesli za drogi to Tommy asc. W tym ostatnim jedyna niedogodność to brak funkcji Rf-gain (skrót czułości odbiornika) która to funkcja jest przydatna w ruchu miejskim . Pozdrawiam użytkowników pasma CB.
    ps.wymienianie takich marek jak Intek w poście o CB radio jest co najmniej niestosowne.

Dodano po 15 [minuty]:

Jeszcze mała uwaga dotycząca Lafayette Omega III .Urzadzenie to jak i pozostałe " fury " z tej stajni ( zeus, ares,ermes ,oraz yosany itd. ) to przykład na to jak przy pomocy wyrafinowanej techniki elektronicznej można zrobić radio z serii " wszystkich słyszę ,nikogo nie rozumiem" . Od czasów lafayette indianapolis springfield , firma rozwija technologię usterkowych wyposażonych w zbędne funkcie,fatalnie przenoszących zarówno modulacje nadawczą jak i odbiorczą ,radiotelefonów. Jedyne plusy tych urządzeń to niewielkie rozmiary oraz dobrze diałający system ASQ.
    domino1300
    Level 12  
    Teraz to już sam nie wiem jakie radio kupić , Znajomy ma uniden 510 i bardzo sobie chwali, Ewentualnie szukam radia do 350zl
    3458
    Level 11  
    PRESIDENT TOMMY w tej kwocie z nowych to najlepszy wybór. Lub używanego Johnny III . A jeśli nie przeszkadza Ci brak asc to za mniejsze pieniądze 520 , ale tylko ten model na procesorze ( najnowszy).
    wielki1980
    Level 13  
    Mam chińskiego Unidena520 oraz presidenta johnnego philippines i powiem że Uniden ma lepsze filtry łapie mniej zakłóceń. President Johnny ma bardzo prosty układ ANL który nie radzi sobie w większości nowych samochodów- nadawczo jest super ale odbiorczo już gorzej. Chiński Uniden bije go pod tym względem o głowe.
    miszelos
    Level 14  
    Koledzy mam dwa takie odbiorniki: President Jimmy i President Harry II ASC.
    Którego sobie zostawić? Jak radzicie?