Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool AWT 5088/3-800 - Awaria programatora

peper222 07 Lut 2013 18:09 2478 2
  • #1 07 Lut 2013 18:09
    peper222
    Poziom 2  

Witam.

Koledzy specjaliści proszę Was o rade.
    Mam pralkę Whirlpool AWT 5088/3-400, w której padł programator.
    Był u mnie Pan, który próbował ją naprawić ale mówi, że z tego typu rzeczami mało można zrobić.

Mam możliwość kupienia programatora od wyższego modelu czyli 5088/4-800. Teraz pytanie czy będzie pasował on do mojej pralki? Jaka powinna być cena takiego programatora?
    Czy jest sens w ogóle się w to bawić?

Z tego co widzialem beben, silnik, lozyska i inne mechaniczne czesci pralki wygladaly na sprawne. Zastanawiam sie czy inwestowac jeszcze w sprzet, ktory ma 11 lat czy dac sobie spokoj i od razu kupic nowa pralke.

Dziekuje i pozdrawiam

0 2
  • #2 07 Lut 2013 19:59
    phiter
    Poziom 19  

Chyba coś się pomyliłeś - nie pamitam takiej serii awt 5088/3-400.
    Może chodzi ci o 5088/3 - 800 i 5088/4 - 800. Jeśli tak to te pralki różnią się właśnie programatorami i z tego co kojarze to nie są zamienne - inne hydrostaty, wtyczki.
    Napisz co się stało twojej pralce - jakie objawy awarii?

0
  • #3 09 Lut 2013 10:01
    peper222
    Poziom 2  

Witam

Masz racje chodzi oczywiście o AWT 5088/3-800.

Pralka normalnie prała, zaczęła wirować i nagle wywaliło korki w całym domu. Nic innego w tym momencie nie miałem włączone tak więc na pewno to pralka spowodowała zwarcie. Jak ją uruchomiłem ponownie już nie chciała nic robić.

Teraz wygląda tak, że jak nastawiam program, włączam pralkę to uruchamia się spust wody...i w zasadzie to wszystko. Jeszcze pokrętło od programu zrobi kilka cm ruchu i nic więcej się nie dzieje. Majster, który tu był testował silnik, pompę, coś tam mierzył miernikiem i twierdzi że wszystko jest ok poza programatorem.

W takim wypadku jesli 5088/4-800 nie pasuje do mojej pralki to chyba sobie dam spokoj i po prostu kupie nowy sprzet.

Tak czy siak dziekuje za pomoc:)
    Pozdrawiam

0