Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ODZYSKIWANIE DANYCH Z DYSKU

07 Lut 2013 18:18 1671 11
  • Poziom 7  
    Witam

Nie mogę znaleźć rozwiązania mojego problemu dlatego zakładam temat bo boje sie dalej sam próbować.

Zacznę od początku.
    Utworzyłem nową partycję programem Acronis Disk Director 11.0.216
    Wykorzystałem woluminy niewykorzystane oraz z innych partycji przeniosłem trochę GB.
    Wszystko było Ok
    Do nowej utworzonej partycji (X) chciałem dodać 200gb które miałem również w zapasie.

Dysk to SAMSUNG SpinPoint F3 - 1T

Po ponownym uruchomieniu kompa przy operacji dodawania woluminu na dysk X uciekł mi prąd.
    Po włączeniu dysk D został 'uszkodzony' O_o
    Dysk był wykrywalny lecz wyskakiwał komunikat o odmowie dostępu i czy chce teraz sformatować. NIE FORMATOWAŁEM GO !
    Rozmiar 517gb z czego 200gb danych mojego życia dla mnie bardzo WAŻNYCH.
    Dodam, iż DYSK (X) nad którym trwała operacja dodawania woluminu działa i jest OK! (ale co z tego jak nic ważnego tam nie mam)

Spróbowałem przywracania systemu, nic nie dało.
    Spróbowałem TestDiskiem, wykrył partycje, lecz nadal było bez zmian. Nie jestem profesjonalistą i nie wiem jak te dane odzyskać.Podobno można je jakoś skopiować.

Sformatowałem dysk systemowy C i wgrałem nowy system 7x64, planowałem już to wcześniej. Wcześniej był też 7 lecz 32bit.

Teraz sytuacja wygląda tak, że dysk D który był niedostępny jest NIEWIDOCZNY. I Windows widzi go jako miejsce NIEWYKORZYSTANE/ do przydzielenia.

Myślę, że dane są do odzyskania...

PROSZĘ O POMOC
  • Poziom 18  
    A próbowałeś uruchomić linuxa z płyty. Przed nową instalacją wszystko byś odzyskał ale spróbuj teraz, zobaczysz czy widzi partycje która cię interesuje. Jeśli tak to odzyskasz wszystko.
  • Spec od komputerów
    Podaj fotkę z DMDE z układem partycji i podaj SMART dysku.

Dodano po 33 [sekundy]:

Jolaton napisał:
    A próbowałeś uruchomić linuxa z płyty. Przed nową instalacją wszystko byś odzyskał ale spróbuj teraz, zobaczysz czy widzi partycje która cię interesuje. Jeśli tak to odzyskasz wszystko.

Bzdury piszesz
  • Poziom 7  
    Zapomniałem dodać że przed formatem dysk X niedostępny był jako system plików RAW.
    Teraz sprawdziłem w TestDisku i UWAGA jest ten dysk jako NTFS invalid i na zielono czyli do odzyskania.

HD Tune: SAMSUNG HD103SJ Health
    mam brak danych nie wiem dlaczego. Program również nie widzi dysku niedostępnego.
    Jak wykonać zdjęcie z DMDE ?
  • Spec od komputerów
    Dysk ok to można dalej. DMDE teraz podaj. Testdisk nie umiejętnie użyty może zrobić więcej szkody niż pożytku. To ,że są zielone partycje nie świadczy o tym ,że dane można odzyskać. Otwórz ostatnią partycję i zobacz czy są pliki widoczne bo powinny być.
  • Poziom 7  
    Ok staram się nie kombinować. Screeny już są

Tak są pliki, co dalej ?
  • Spec od komputerów
    Popraw to wstawianie fotek bo nie widzę krórą partycję usunąć a którą wstawić.

Dodano po 6 [minuty]:

Usuń dysk logiczny i wstaw ostatnią partycję (na której widać dane) jako dysk logiczny. Zapisz zmiany i restart.
  • Poziom 7  
    Ok dane uratowane!

Wielkie dzięki;)