Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskanie usuniętej partycji

Panamex 07 Lut 2013 19:50 1692 3
  • #1 07 Lut 2013 19:50
    Panamex
    Poziom 2  

Witam.
    Dzisiaj chciałem na nowo zainstalować windowsa na jednej z moich partycji. Oprócz tej jednej partycji miałem jeszcze 2 inne, D i E. na partycji D miałem ponad 150gb danych w tym prace maturalną przy której siedziałem bardzo długi czas, natomiast partycja E była partycją pustą, około 20gb wolnego miejsca. Przed sformatowaniem partycji C postanowiłem że połączę te 2 partycje w całość (C i E). Jednak przez moją nieuwagę usunąłem partycje C i partycje D. od razu gdy to zauważyłem nie robiłem już nic więcej. Od razu wyłączyłem komputer. teraz moje pytanie, czy da rade odzyskać dane z usuniętej partycji? Potrzebuję sprawdzonego sposobu, który na 100% się uda, na tej partycji posiadam wiele zdjęć mojej rodziny z kilku lat, nie chciałbym żeby to wszystko poszło w ...

Proszę o szybką pomoc,
    pozdrawiam

0 3
  • Pomocny post
    #2 07 Lut 2013 20:35
    DarkSnakee
    Poziom 19  

Uruchom komputer na jakimś innym dysku(zainstaluj jakiś system najlepiej z NTFS) i za pomocą programu GetDataBack możesz odzyskać utracone dane ..Niestety proces jest długotrwały ale przynosi ciekawe efekty.
    Dlaczego z innego dysku ? Aby nie nadpisać sobie utraconych sektorów.
    Czasami po odzyskaniu możesz mieć plik z drobną dziurą (brak jakiegoś fragmentu)
    Życzę powodzenia, dużo cierpliwości i szczęścia.

0
  • #3 07 Lut 2013 20:42
    Panamex
    Poziom 2  

Właśnie widząc co zrobiłem, postanowiłem że na innym dysku zainstaluje nowego windowsa, żeby nie tykać tamtego dysku. Mam tylko pytanie czy poradzę sobie z tym programem, mając przeciętne umiejętności? Czy wystarczy tylko uważnie czytać i dam rade? Bardzo mi zależy żeby nie spaprać roboty, a nie mam nikogo komu mógł powierzyć naprawę tego dysku.

0
  • #4 10 Lut 2013 23:34
    DarkSnakee
    Poziom 19  

Program intuicyjny. I chyba nawet po polsku. W razie problemów kontaktuj się na PW.

0