Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zaprojektowanie płytki gotowej do druku

07 Lut 2013 20:32 2586 13
  • Poziom 11  
    Witam jak w temacie zwracam się do Forumowiczów z wielką prośbą, a mianowicie narysowałem w Paincie ścieżki wzmacniacza w mostku TDA7294 na podstawie http://www.cyfronika.com.pl/kitynepdf/201-K.pdf i chciałbym to teraz wydrukować na kredówce ale nie moge ustawić odpowiedniego rozmiaru. Chciałbym aby ktoś zrobił z tego plik pdf gotowego do wydruku . Bardzo proszę o pomoc i nie usuwanie tematu :) Zaprojektowanie płytki gotowej do druku
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 19  
    Przypuszczam że jest to Twoja pierwsza płytka .. ale nie ostatnia.
    Dlatego proponuję ściągnąć program Eagle http://www.cadsoftusa.com/download-eagle/
    Bazując na elementach z biblioteki programu narysuj schemat używając do łączenia poszczególnych punktów funkcji NET a nie WIRE.
    Potem przechodzisz do budowy płytki (board), układasz sobie elementy na płytce tak aby nie przeszkadzały sobie wzajemnie i umożliwiły zamontowanie np radiatorów.
    Do wydruku zaznaczasz tylko warstwę bottom oraz drill.
    w razie czego na youtube jest kilka ciekawych poradników.

Link
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Audiofilek92, użyłeś złego narzędzia do obróbki płytki. Takie rzeczy należy robić w programie CorelDRAW.
  • Poziom 11  
    ZbeeGin Strasznie dziękuje oto mi chodziło. A czy dałbyś rade tak samo zrobić filtr jabla j-265 albo byś jakiś polecił ??
  • Poziom 39  
    Audiofilek92 napisał:
    A czy dałbyś rade tak samo zrobić filtr jabla j-265 albo byś jakiś polecił ??

Użyj programu CorelDRAW.
  • Poziom 11  
    Z całym szacunkiem dla autora- ale po co strzelać do wróbla z armaty typu Dora :)
    Darmowy Inkscape będzie aż za nadto.
  • Poziom 39  
    marusmk napisał:

Jeśli da radę poprawnie zaimportować PDF...
  • Poziom 11  
    A może jednak dałoby rade zrobić ?? Ostatnia moja wielka prośba :)

• Poziom 30  
    Skalowanie można by nawet w Excelu albo w Wordzie zrobić.... ale nie róbmy dziadostwa, ok?

Jest cała masa programów i wcale nie są trudne. Ściągnij sobie na przykład darmowy Kicad. W jeden wieczór to ogarniesz, a potem nie będziesz miał problemów z ze skalowanie obrazków :)
    Kurs programu Kicad
  • Poziom 11  
    ZbeeGin napisał:
    marusmk napisał:

Jeśli da radę poprawnie zaimportować PDF...

Zaimportuje- a nawet to pcb do edycji (przesunięta obudowa Z5)

Zaprojektowanie płytki gotowej do druku
  • Poziom 11  
    To jak Panowie dałoby rade zrobić tego pdf z tym filtrem ?? Już końcówka mocy mi działa robiłem i jest super :)
  • Poziom 39  
    Audiofilek92 napisał:
    To jak Panowie dałoby rade zrobić tego pdf z tym filtrem ??

Nie, nie dałoby rady. Wiesz jakich narzędzi użyć, zatem "zrób to sam".
  • Poziom 43  
    Proponowanie wartego tysiące złotych programu CorelDraw, jest całkowicie bez sensu. Są inne darmowe, lub wielokrotnie tańsze rozwiązania.
  • Poziom 39  
    Freddy napisał:
    Proponowanie wartego tysiące złotych programu CorelDraw

Chyba kolega pomylił cenniki... CorelDRAW Home&Student kosztuje ok 350zł.

Freddy napisał:
    Są inne darmowe, lub wielokrotnie tańsze rozwiązania.

Są i każdy wybierze co zechce. CorelDRAW to moja propozycja.