Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

awaria włącznika czujki na podczerwień KANLUX

07 Lut 2013 20:50 921 2
 • Poziom 9  
  Witam. Potrzebuję pomocy w naprawie a w pierwszej kolejności w diagnozie usterki czuinika czy włącznika na ruch firmy KANLUX.
  Dokładnie: Czujnik ruchu MB- 035

  Obiawy : po wykryciu przez czujnik ruchu następuje załączenie oświetlenia, problemem jest to iż oświetlenie nie chce się wyłączyć, następuje zgaszenie na 0,5 sekundy i ponowne zaświecenie na ustawiony czas świecenia.
 • OptexOptex
 • Poziom 38  
  Może jednak ktoś pomoże ? Mam również analogiczne zachowanie czujek . Od momentu zainstalowania systematycznie co 1/2 roku " pada " kolejna czujka , tzn zachowuje się tak jak u autora postu. Pomaga doraźnie skrócenie czasu , ale kiedy potencjometrem nastawi się już na minimum , pole manewru się kończy i trzeba czujkę wymienić . Nazbierało się już 5 szt takich wadliwych. Podejrzewałem sensor D203S , ale po jego wymianie czujnik zachowuje się tak samo. Czujka to KANLUX GXSI 001 ( w środku scalak LM324 ).
 • Poziom 38  
  Miałem nadmiar czasu i poświęciłem go na wymianę prawie wszystkich elementów w tym czujniku.
  Poprawne działanie nastąpiło po podmianie kondensatora 330 nF w części zasilającej układu. Zamontowane fabrycznie kondensatory straciły połowę swojej pojemności i czujniki " wariowały " .