Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

passat b4 1.9 tdi 1996 - Auto nie odpala

07 Feb 2013 21:15 2667 2
  • Level 9  
    Witam,

Mam problem ze swoim passatem b4 1.9 Tdi 90 KM

Auto nie odpala,miał problemy przy większych mrozach z odpaleniem okazało się że świece są do wymiany. Świece naturalnie wymieniłem. Było wszystko ok.
    Ale ostatnio auto stało 4 h (byłem u kolegi) wszedłem do auta próbowałem odpalić,łapał,gasł,łapał,gasł (objaw taki jak wcześniej w mrozy) wkoncu odpalił później już nie było problemu do powrotu do domu.

Rano wstałem odpaliłem auto bo musiałem przestawić (odpalił na dotyk) zgasiłem.
    Po pół godzinie wsiadłem próbowałem odpalić (znów objaw jak w mrozy) wkońcu odpalił i pojechałem (nie było problemu podczas dalszej podróży)

Następnego dnia zrobiłem na próbę wsiadłem odpaliłem poczekałem chwilę i zgasiłem,próba odpalenia zakończona nie powodzeniem auto wogóle nie odpaliło.

Postał całą noc i rano odpalił od strzała. po zgaszeniu już nie odpala.

(zamontowany zaworek żeby paliwo się nie cofało,wymienione filtry wszystkie,VAG nie pokazuje błędów,Wcześniej był problem z N75 ale już nie ma błędu po czyszczeniu zaworu zresztą przy odpaleniu to chyba aż tak nie jest istotny ten zawór)

Podejrzewam jeszcze immobiliser ale czy takie były by tego objawy??

Bardzo proszę o jakąś pomoc :(
  • Level 28  
    imo odcina najczesciej rozrusznik wiec pewnie by i nie zakręcił a juz na pewno by nie łapał.
  • Level 9  
    DawiDD wrote:
    imo odcina najczesciej rozrusznik wiec pewnie by i nie zakręcił a juz na pewno by nie łapał.

Z tego co wyczytałem, to jeżeli ta pestka z kluczyka nie działa z pętlą to będzie kręcił odpalał i gasł,więc sam nie wiem.