Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota YARIS - żle podłaczony akumulator podczas ładowania

07 Lut 2013 22:04 4407 6
 • Poziom 1  
  Witam, Jestem 1-szy raz na forum. Mam problem zwiazany z zimą, a mianowicie siadł alumulator. Ładując go podlaczylem odwrotnie bieguny od prostownika, Tak ladowało sie ok. 1,5 godz.do momentu gdy odkrylem pomyłkę. Natępnie ponowilem juz prawidlowe ładowanie (ok. 3 godz) lecz po podłaczeniu do samochodu zaswieciły się na tablicy tylko lampki kontrolne typu "otwarte drzwi" itd. sama tablica nie oświetlona. Mam teraz pytanie - czy akumulator w skutek 1-szego pomylkowego podlaczenia mozna juz zaliczyć na "złom", czy też siadly po drodze jakieś bezpieczniki.
  Za udzielenie porady, z góry wielkie dzieki.
 • Poziom 38  
  Witam
  Jeżeli podłączyłeś odwrotnie do prostownika ,to w najlepszym przypadku mogło spalić bezpiecznik(jeżeli prostownik taki posiada).W gorszej wersji poszedł bezpiecznik i układ prostowniczy.Znam osobiście przypadki podłączenia akumulatora odwrotnie,lecz na wyczerpanym do zera,lecz o ile dobrze pamiętam ,akumulator nadawał się na złom.Sprawdź czy masz sprawny prostownik.
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Przepraszam ale ciśnie się niecenzuralne słowo na usta. Kolejny wpis z cyklu "Odwrotnie podłączyłem ładowanie" Ludzie, przy prawidłowym oznakowaniu przewodów (wystarczy: plus-czerwony, minus-czarny) pomyłka jest niemożłiwa. Możliwe jest niedbalstwo, niechlujstwo lub brak podstawowej wiedzy jak odróżnić klemę dodatnią od ujemnej.
 • Poziom 25  
  To jeszcze nie wiemy ale są "prostowniki" (jak zwał tak zwał) które nie uruchomią się jak jest za bardzo wyładowany aku nie mówiąc już o odwrotnym podłączeniu. Być może kolega podłączył i myślał że się ładuje a tak nie było.
  A w ogóle jak masz błędy odłącz akumulator odczekaj z 5 minut i podłącz. Być może Twoje eksperymenty wprowadziły auto w dziwny stan.
 • Poziom 42  
  Takie coś jak woltomierz na początek.
 • Specjalista grupy V.A.G.
  Jeżeli ładowałeś akumulator podpięty do instalacji auta to może Cie to teraz sporo kosztować naprawa tego auta.
  Zacznij od sprawdzenia bezpieczników i od pomiaru napięcia akumulatora (np. przy włączonych światłach).