Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Integra 128 WRL - sterownie przez SMS systemem i roletami

08 Feb 2013 00:23 4938 4
 • Level 11  
  Witam, mam problem z Integrą, a mianowicie mam podzielony system na 2 strefy - jedną nocną (czujniki na dole), drugą dzienną (całość). Klient wymaga prostoty w obsłudze, czyli nie chce chodzić po menu użytkownika i szukać zamykania rolet itp. Dotychczas udało mi się uruchomić uzbrajanie systemu oraz rozbrajanie go za pomocą SMS razem z roletami, tylko że problem polega na tym, iż klient chce mieć 2 kody, jednym chce zał./wył. system bez rolet, a drugim zał./wył. system wraz z roletami. Na zamykanie i otwieranie potrzebuje tylko impulsu, gdyż jest zamontowana automatyka bezprzewodowa Zamela. Oczywiście wszystkim również chce sterować poprzez SMS, co mnie dodatkowo martwi. Technik w Satelu powiedział, że się nie da tego zrobić tylko na kodach i nie bardzo mógł mi przybliżyć jakiekolwiek rozwiązanie. Ma ktoś może jakieś pomysły??

  Stan:
  wpisując 0# na dole uzbraja cały system, wracając do domu wpisuję np. 1234 i system rozbrojony, wpisując 0# do góry załączy tylko strefę nocną, a wstając rano, wpisuję 1234 i alarm rozbrojony. Wszystko się dzieje razem z roletami oraz sterowanie przez SMS zał./wył.

  Brakuje:
  np: wpisanie 2222# powoduje zamykanie systemu bez rolet.
 • OptexOptex
 • Level 32  
  zastosuj sumę logiczną jako opcja wyjścia uzbrajającego .Wcześniej daj jedno wyjście (może być wirtualne) jako sterowanie rolet a drugie jako sterowanie uzbrojenia strefy .Inaczej mówiąc jak uzbroisz za pomocą kodu 1 który posteruje wejście przyjmijmy 1 to uzbroi się bez rolet a jak za pomocą kodu 2 to posteruje z tego wyjścia roletami a poprzez sumę logiczna również się uzbroi.W integrze możesz za pomocą kodu sterować wyjściami wiec to wykorzystaj ,czyli logikę integry.
 • OptexOptex
 • Level 11  
  dzieki za podpowiedzi, posiedziałem chwile przy tym i zastosowałem sumy logiczne jak kolega proponował, dodatkowo użyłem strzałek czyli wychodząc z domu "1234" + "<" przychodzac "1234" + ">" i system zamyka sie z roletami i rozbraja a jak chce bez rolet to tylko "1234" #. Jak chce same rolety to "1234" + ^ lub v w zależnosci czy góra czy dół. Klient wymagał prostoty bez latania po menu wiec innego wyjscia nie było. Dodatkowo jeszcze te sms oraz piloty. Wszystko ładnie smiga.


  Koledzy mam jeszcze jedno pytanie, czy da sie zrobic na ca10 zazbrajanie systemu z roletami i zazbrajanie bez rolet?? tez wszystko za pomoca kodu. Na wyjściu ustawic "syganlizacja czuwania" i ustawic na 1s czyli da impuls na zamkniecie a w momencie otwarcia, chciałem dac tez przekaźnik na drugim wyjsciu i poprostu odwrócić zatrzask tez na 1s tylko jak zrobic zeby zazbroic bez rolet?? system oczywiscie ma 2 strefy.
 • CCTV and Stationary Alarms specialist
  Qerek wrote:
  ....Koledzy mam jeszcze jedno pytanie, czy da sie zrobic na ca10 zazbrajanie systemu z roletami i zazbrajanie bez rolet?? tez wszystko za pomoca kodu. Na wyjściu ustawic "syganlizacja czuwania" i ustawic na 1s czyli da impuls na zamkniecie a w momencie otwarcia, chciałem dac tez przekaźnik na drugim wyjsciu i poprostu odwrócić zatrzask tez na 1s tylko jak zrobic zeby zazbroic bez rolet?? system oczywiscie ma 2 strefy.


  Najprościej to przypisać wszystkie czujki strefy 1 jednocześnie do strefy 3 i na którymś wyjściu ustawić potwierdzenie zał./wył./kas. dla strefy 3 .
  Jak zrozumiełem to rolety zamykasz i otwierasz impulsem, więc pozostanie Ci problem sprzętowy lub programowy zamiany dwóch (czterech) impulsów przy rozbrajaniu (kasowaniu alarmu) strefy trzeciej na jeden impuls. Programowo w tym celu wykorzystać można hasło pod przymusem i jeszcze jedno wyjście.
  Możesz także wykorzystać dla strefy 3 wskaźnik czuwania ale tu pojawia się problem zamiany stałego załączenia na impuls oraz ponowny impuls przy wyłączeniu czuwania.


  Tyle mi się na szybko nasuwa :)