Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

buggy Taiyo - Rekonstrukcja aparatury starego buggy TAIYO Jet Hopper

08 Lut 2013 11:31 2817 4
  • Poziom 11  
    Witam posiadam zabawkę Taiyo Jet Hopper Buggy RC do której mam dwie płytki odbiornika i problem jak połączyć urwane kable. W sieci prawie nic nie można o aparaturze w nim zastosowanej poza podobnym:Link. Zamieszczam zdjęcia i może ktoś ma coś podobnego. nie mam do niego nadajnika, ale na samochodziku napisane jest 27 MHz, więc powinienem coś znaleźć z moich pilotów:27,095MHz; 27,125MHz i 27,145MHz.
    buggy Taiyo - Rekonstrukcja aparatury starego buggy TAIYO Jet Hopper buggy Taiyo - Rekonstrukcja aparatury starego buggy TAIYO Jet Hopper buggy Taiyo - Rekonstrukcja aparatury starego buggy TAIYO Jet Hopper buggy Taiyo - Rekonstrukcja aparatury starego buggy TAIYO Jet Hopper buggy Taiyo - Rekonstrukcja aparatury starego buggy TAIYO Jet Hopper buggy Taiyo - Rekonstrukcja aparatury starego buggy TAIYO Jet Hopper buggy Taiyo - Rekonstrukcja aparatury starego buggy TAIYO Jet Hopper buggy Taiyo - Rekonstrukcja aparatury starego buggy TAIYO Jet Hopper
    Na scalaku płytki z kabelkami jest symbol: T8140, a na tej bez kabli: TAIYO 85*5J.

Te kabelki co są podłączone tez nie wiem czy są dobrze po podłączane.

Jeśli nic się nie da zrobić to proszę Was polećcie mi jakiegoś porządnego buggy, nie zbyt drogiego, lub jakąś aparaturę do tego co mam. Ten Taiyo co mam ma zwykły silnik elektryczny, ale na nim będzie wolno jeździł, więc czy jest możliwość ewentualnie włożenia jakiegoś szybszego, lub krokowego, jaką trzeba mieć wtedy aparaturę. Proszę o pomoc , bo jestem w tym zielony.
  • Sklep HeluKabel
  • Moderator Robotyka
    Aparatura nie ma tu nic do rzeczy. Służy tylko do sterowania podzespołami wykonawczymi, a od nich zależy cała reszta.

Zwiększenie osiągów wcale nie jest takie proste. Wymiana silnika, pociąga za sobą konieczność modyfikacji całego zespołu napędowego. Silnik bierze inne prądy, potrzeba innego regulatora, innego pakietu zasilającego oraz czasami wymiany przekładni, bo fabryczna może nie przenieść większego momentu obrotowego.

A ty masz zabawkę, a nie model. Mechanika w niej jest plastikowa, nie ma dobrej amortyzacji, części trą o siebie. Elektronika jest zintegrowana na płytce.
    Modernizacja będzie kosztowna i trudna. Te zabawki są produkowane wg zasady "wszystko na styk". Elementy są najtańsze z możliwych i maksymalnie wykorzystane są ich parametry - w celu niższych kosztów produkcji. Stąd, nie bardzo jest co modernizować, bo reszta tego po prostu nie zniesie. A modernizacja wszystkiego nie ma sensu, bo koszt wyjdzie wyższy niż zestaw w sklepie.

Jeżeli chcesz czegoś więcej, kup po prostu zestaw RTR modelu samochodu. Najlepiej w wyspecjalizowanym sklepie, gdzie możesz liczyć na pomoc doradczą.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 18  
    Wrzuć fotkę tych nadajników , zobaczymy czy jest szansa dalej brnąć w temat :D
  • Poziom 11  
    Zdjęcia nadajników jakie mam: buggy Taiyo - Rekonstrukcja aparatury starego buggy TAIYO Jet Hopper buggy Taiyo - Rekonstrukcja aparatury starego buggy TAIYO Jet Hopper buggy Taiyo - Rekonstrukcja aparatury starego buggy TAIYO Jet Hopper buggy Taiyo - Rekonstrukcja aparatury starego buggy TAIYO Jet Hopper buggy Taiyo - Rekonstrukcja aparatury starego buggy TAIYO Jet Hopper
  • Poziom 11  
    Złożyłem w końcu ten samochodzik, znalazłem schemat:Link oraz otrzymałem zdjęcia od pewnego elektrodowicza. No ale, niby coś działa na każdym pilocie oprócz tego 27,095MHz, ale nie tak jak powinno czyli działa tylko przód tył, czasem przez przypadek skręci, no i bez pilota gdy dotknę anteny jakimś drutem to skręca. może jeszcze kiedyś uda mi się znaleźć jakiś schemat jak podłączyć drugą płytkę.