Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka z płytą indukcyjną czy elektryczną?

08 Lut 2013 11:40 5472 4
  • Poziom 10  
    Witam, zwracam się z prośbą o wasze opinie, co wybrać, kuchenkę z płytą indukcyjną czy standardową elektryczną???? O garnkach do indukcji wiem, koszt w Ikei jakieś 200 zł, myślę, że to niedużo. Jeśli ktoś wie, prosiłbym o informację, jaka jest różnica w poborze prądu itd., bo chyba to najważniejszy argument wyboru czegoś na lata. Proszę też o plusy i minusy tych 2 urządzeń. Z góry dziękuję za wszystkie informacje. Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 18  
    Na pewno indukcja wyjdzie tańsza w eksploatacji niż elektryczna, bo przy indukcji nagrzewa się tylko płyta pod garnkiem. Dlatego kupuj garnki tzw. "pyzy". Nie wiem, jakie sa te z Ikei, ale ja polecam Florinę, komplet 4 garnków to koszt 120zł, więc tragedii nie ma. Użytkujemy juz przeszło rok i oprócz czarnych punktów na dnie od soli (tego nie unikniesz w żadnych ze stali) nic się z nimi nie dzieje. Żona dokupiła jeszcze sobie z tej firmy poza kompletem parę sztuk. Jak na razie w tych dwóch płyt minusem indukcji może być tylko cena i konieczność instalacji siły.
  • Poziom 10  
    Hej, dzięki za info. Siła jest w mieszkaniu dlatego właśnie miałem dylemat elektryczna czy indukcyjna. Dużo czytałem o tym na necie i różne opinie są. Polecał byś jakiś konkretny model indukcyjnej? pytam ponieważ jak na razie mój wybór padł na płytę mastercook model IDI64S.
  • Poziom 18  
    Niestety płyty indukcyjne to nie moje pole zainteresowań, więc nic konkretnego nie polecę. Aczkolwiek w domu użytkuję sprzęt Amica (płyta gazowa). Od roku bez problemu, więc możesz też rozejrzeć się za tą marką. Ewentualnie, jeśli budżet pozwoli Bosch/Siemens, robią solidne płyty - siostra posiada i jest bardzo zadowolona. Mimo złej opinii o kurkach na płycie, te od 2 lat są nienaruszone.
  • Poziom 10  
    Dziękuje za pomoc, post do zamknięcia. Pozdrawiam