Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP CM 1312 - Jak dobrać się do lasera

andug 08 Lut 2013 12:13 1695 4
  • #1 08 Lut 2013 12:13
    andug
    Poziom 15  

Witam. Mam na stanie drukarkę wielofunkcyjną kolorową HP LJ CM1312, wydruki mają przejaśnienia po prawej stronie, tonery oryginalne HP. Chciałbym wyczyścić układ laserscanera, proszę mi powiedzieć jak dostać się do laserscanera.
    Jeszcze jedno pytanie na co uważać podczas czyszczenia laserscanera, czy jest to czynność standardowa tak, jak w przypadku zwykłych drukarek HP monochromatycznych.

0 4
  • #2 08 Lut 2013 13:10
    hernan_cortes
    Poziom 21  

Na forum jest SM do tego urządzenia - warto się z nim zapoznać choć nie ma tam opisanej procedury demontażu laser scannera ale jak robiłeś np HP 1215 lub 1515 to bez problemu sobie poradzisz.
    Czyszczenie jak w każdych laserach HP.

0
  • #3 08 Lut 2013 13:21
    andug
    Poziom 15  

Witam. Dziękuję za informację. Pierwsze co, to zerknąłem do SM tej drukarki niestety nie ma opisanej wymiany lasera, dochodzi tylko do pasa transferowego. Demontaż tej drukarki jest trochę kłopotliwy, czy laser znajduje się pod pasem transferowym ?. Nie chcę niepotrzebnie rozbierać całej drukarki.

0
  • #4 08 Lut 2013 13:33
    leeart

Poziom 34  

Laser jest na górze.

1
  • #5 13 Lut 2013 21:50
    andug
    Poziom 15  

Witam. Dziękuję za informację. Laser przeczyszczony, faktycznie był brudny, niestety drukarki tej serii są chyba uczulone na zmiany temperatury. W temperaturze pokojowej drukuje aż miło, ale w temperaturze trochę niższej już niekoniecznie. Pozdrawiam - temat do zamknięcia.

0