Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projektor hp vp6311 - nie włącza się.

08 Lut 2013 13:57 1671 2
 • Poziom 34  
  Cześć.
  Trafił do mnie projektor po wymianie lampy na nową, który nie dawał oznak życia. Okazało się, że ktoś rozbierając go powypinał tasiemki, i usuną ze swojego miejsca czujnik zamknięcia dekla od lampy. Po zainstalowaniu tego na miejsce występuje następujący objaw:
  Po włączeniu zasilania migną jednocześnie power, kontrolka od lampy i temperatury.
  Po wciśnięciu power miga 7 razy power załącza się wentylator, następnie zaczyna migać z powerem kontrolka temperatury (ok. 15 razy) i załącza się drugi wentylator, potem to wszystko pracuje tak ok 20sek. i wyłącza się, a pozostaje tylko migająca kontrolka temperatury.
  Co z tym można zrobić - przyznam się, że to moje pierwsze spotkanie z projektorem.
  Nie posiadam do niego pilota.
  Pozdrawiam.
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  Cześć
  Migająca lampka TEMP według instrukcji oznacza problem z temperaturą sprawdź:
  -wszystkie wentylatory i ich połączenia (z tego co kojaże są 3)
  -sprawdź termistory
  Ale biorąc pod uwagę fakt że tak jak napisałeś ktoś już grzebał to ciężko powiedzieć czego jeszcze się można spodziewać.
 • Poziom 34  
  Cześć.
  Zgodnie z sugestią Kolegi MULTITECHAM. sprawdziłem te elementy, ale dopiero po przewodach udało mi się zlokalizować 3 wentylator. Dostanie się do niego umożliwiło dopiero rozłożenie projektora na przysłowiowe części pierwsze. Okazało się, że wentylator był zablokowany - prawdopodobnie po upadku projektora - bo dowiedziałem się później, iż lampa była wymieniona bo była rozbita.
  Po złożeniu do kupy efekt się powtórzył. Odpiąłem więc wentylator i włączyłem projektor (czytałem coś na forum), następnie wyłączyłem i po podpięciu wtyczki wentylatora wszystko ruszyło. Skasowałem licznik lampy i na razie działa.
  Dzięki.
  Pozdrawiam.