Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clio II fl \'01 1.2 16V MM 5NR - Zwarcie do plusa - sonda lambda

gameness 08 Lut 2013 14:05 2508 2
  • #1 08 Lut 2013 14:05
    gameness
    Poziom 14  

Witam.
    Ogólnie autko przyjechało do nas bo rzucało silnikiem, nie chciało jechać, gasło itd. Okazało się że jeden z przewodów od potencjometru przep. był uwalony w kostce 2 przy kompie. Wczoraj złożyłem, po przeprowadzonej adaptacji wszystko ok na początku. Po chwili jak troszkę pochodził znowu zaczął kuleć i nie reagować na gaz, strzelać z wydechu. Pokazał błąd 4161 - zakłócenie funkcji obwodu prądowego pot. przep., 4164 sonda lambda nieprawidłowe działanie, 4166 sonda lambda 2 sygnał nieprawidłowy. Od razu w parametry rzuciłem okiem a tam jak wół zwarcie do plusa od grzałki. Napięcie na zimnym silniku na sygnale drugiej sondy latało do nawet 3V, po odpięcie wszystko ok - czyli standardowo zwarcie w sondzie.
    Dzisiaj rano założyłem sonde, adaptacja jeszcze raz, i odpalam. Chwila ok a po paru sekundach znowu zaczyna kuleć. Podgląd na param rzecz i widać że teraz sonda nr 1 lata do prawie 5V!! Odłączona sonda i parametry jak trzeba koło 350mV, czyli to nie zwarcie w przewodach czy sterowniku. Przerzuciłem sonde zza kata (zmienioną wcześniej na nową) na przód, tą z przodu (która przed chwilą miała niby przebicie) na tył i wszystko ok! Pierwsza sonda chodzi jak trzeba tylko druga jakby nie żyła - parametry ok 350mV tak jakby była odłączona. Do końca kolorowo nie jest bo auto po odpaleniu na zimnym silniku przez kilkanaście sekund w ogóle nie reaguje na gaz i prycha.
    Dla informacji: Parametry pedału gazu, przepustnicy i temp są ok. Cała reszta też. Sterownik do wymiany?

0 2
  • #2 21 Kwi 2016 08:38
    planista
    Poziom 2  

Witam,

Mam identyczny problem w swojej Renówce. Czy mógłbyś proszę napisać co było przycyzną??

1
  • #3 25 Kwi 2016 20:15
    dulik62
    Poziom 14  

Witam.Sprawdzić przewody do sondy(przerwa).

0
  Szukaj w 5mln produktów