Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router wifi do neostrady na broadcomie z no-ip.org i port forwarding

08 Lut 2013 14:06 1749 7
  • Poziom 10  
    Witam, po podniesieniu u mnie prędkości do 10 mega moje łącze nie wyrabia, tłumienie mam świetne ale margines snr jest fatalny. Niestety router który posiadam a który prze lata działał świetnie (liksys wag200) kompletnie sobie nie radzi z niskim marginesem snr. Gdy mam na uploadzie snr margin 6-8.5 jest ok ale wieczorami mi spada do 3-4 i wtedy jest problem. Słyszałem że routery na broadcomie całkiem nieźle sobie radzą w takich warunkach. Tylko że ja potrzebuję taki z dobrym zasięgiem wifi - nie musi być n wystarczy g, tak żeby dobrze obsługiwał przekierowywanie portów no i co najważniejsze obsługiwał no-ip.org.
    Przełącznik gigabitowy też miło widziany ale nie konieczny. Budżet jaki posiadam to 350zł.

Zastanawiam się między tplinkami, netgerami albo liksysami. Najbardziej mi zależy na opiniach użytkowników bo na papierze to wszystko ładnie wyglada.

Pozdrawiam h.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Na początek pożycz gdzieś inny router lub modem i sprawdź czy SNR margin będzie lepszy.

Potem dopiero myśl o wymianie.
  • Poziom 43  
    Jeżeli chodzi o Thomsony to fakt kol. jimasek ma rację. Zaproponuję TG585v7. Można jeszcze kupic na portalu aukcyjnym za dosłownie "niewielkie pieniążki" Polecam dlatego, że korzystam z takiego i całkiem nieźle sobie radzi. Oczywiście porty ma 100-tki ale ma to co najbardziej Cię interesuje.
  • Poziom 10  
    Raczej snr margin żaden modem mi nie poprawi, to jest kwestia drótów i dslama. Dodam jeszcze że mam nową instalacje kablową od słupa tp do modemu. Kolejna sprawa jak z zasięgiem tego routera od thomsona, przejdzie wifi z pierwszego piętra do piwnicy ??

Za bardzo nie mam od kogo porzyczyć modem, jedynie na czym mi się udało sprawdzić to edimax Ar-7265 wna, ale ten router to porażka, nie dość że też zrywał połączenie to zasięg wifi fatalny mimo 3 anten. Do linksysa się nie umywał. A do tego jeszcze każda próba zmiany adresu sieci wewnętrznej kończyła się zawieszeniem routera, mimo zmian firmware.
  • Poziom 43  
    U mnie nawet poszło na 3 piętro. Nie wiem jak będzie u Ciebie, jakie są grube mury. Wifi to loteria. Powiem szczerze w piwnicy nie sprawdzałem. Chcesz to jutro sprawdzę.
    Ok kolego jestem tereaz w piwnicy i sygnał mam na poziomie -60dB. Internet śmiga dobrze. Jest zadowalająco.
  • Poziom 14  
    Witam,

również posiadam Wag 200 G, przez 3.5 roku działał super, a od jakiegoś czasu po zmianie z 2 Mb na 10 Mb, parametry się pogorszyły jak mniemam, router może nie wyrabia. Rozłącza mi internet w konfiguracji niby jest zsynchronizowany, niby połączony a jednak internetu nie ma, dopiero zaskakuje np po 3 resetach. Oprogramowanie 1:01:04, podobno stabilne. Też planuje zmianę.

Edit: Kupiłem inny modem i już wszystko jest OK.