Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Udostępnienie folderu - PC domowy + laptop służbowy + router

ExcelMario 08 Lut 2013 16:24 1107 0
  • #1 08 Lut 2013 16:24
    ExcelMario
    Poziom 6  

Witam wszystkich.

Mam problem z udostępnieniem katalogu w sieci lokalnej.

Konfiguracja:
    Router LinkSys WRT54GL + tomato
    PC z XP Home SP3 + Kaspersky Internet Security (podłączony do routera kabelkiem)
    Laptop służbowy z XP Professional (przez wifi)
    Oba komputery mają przyznawany przez router dynamiczny IP

Chcę na domowym pececie udostępnić sobie katalog, żebym mógł tam wrzucać i kopiować plik ze swojego laptopa.

Wzorowałem się częściowo na opisie dostępnym tutaj:
    http://banita.pl/konf/siecwinxp.html
    Na pececie mam włączone konto gościa z hasłem
    Nie ustawiłem statycznego IP (czy to powód problemu?)
    we właściwościach mojego połączenia lokalnego włączyłem udostępnianie plików i drukarek
    w ustawieniach TCP/IP mam włączony NetBIOS
    Pecet ma nazwę komputera i przyznaną grupę roboczą
    Skreowałem sobie udostępnienie nieproste folderu przy pomocy kreatora wywoływanego komendą shrpubw (myślę, że nic nie namieszałem, usunąłem użytkowników "Wszyscy" a dodałem Gościa z opcją odczytu i zapisu).
    W zaporze Windows (włączona) mam zaznaczony wyjątek "udostępnianie plików i drukarek"
    W Kasperskim ustawiłem sieć lokalną jako zaufaną.....

W laptopie nie zmieniałem w zasadzie nic, pracuje on w domenie firmowej i tego zmieniać nie mogę.
    Kiedy pinguję oba kompy nawzajem, widzą się.
    Kiedy w laptopie, w menu start-> Uruchom wbijam nazwę komputera, pojawia się okienko, gdzie mogę wprowadzić nazwę użytkownika i hasło. W rezultacie otrzymuję komunikat po angielsku, że tamten komputer "is not accessible".
    W otoczeniu sieciowym widzę grupę roboczą, jaką skreowałem dla mojego peceta, widzę peceta, ale nie mogę go otworzyć, żeby chociaż zobaczyć udostępnione na nim foldery. Sprawdzałem też czy wpuści mnie na użytkownika obecnie zalogowanego na komputerze, ale bez sukcesu.

Czy ktoś orientuje się, gdzie jest błąd w mojej konfiguracji?
    Dynamiczne IP (to chyba tylko wpłynie na szybkość "odnajdywania" się komputerów w sieci)?
    Kaspersky coś blokuje? Co jeszcze mogę sprawdzić poza sklasyfikowaniem sieci jako zaufanej?

EDIT:
    Problem rozwiązany. Uruchomiłem na pececie kreatora sieci domowej i pomogło.

0 0
  Szukaj w 5mln produktów