Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzęt pokroju Panasonic SA-AK45

Rafiał 08 Lut 2013 17:54 2268 8
  • #1 08 Lut 2013 17:54
    Rafiał
    Poziom 7  

Cześć!
    Dziś rano moja wieża Panasonic SA-AK45 nie odpaliła. Prawdopodobnie spalił się transformator, nie mam za bardzo głowy tego naprawiać, a w serwisach wezmą za to więcej niż ta wieża jest warta. Sprzęt dotychczas był używany w domu gdzie potencjometr był ustawiony do połowy i czasem do nagłaśniania małych imprez na 20 osób na sali ok. 40m^2 gdzie była maksymalnie gotowana. Bardzo pasowała mi ta głośność, choć wtedy jakość pozostawia trochę do życzenia. Teraz zostały mi tylko kolumny od niej czyli SB-AK45. Chodzi o to czy warto kupować drugi egzemplarz tej samej wieży (będę zmuszony do wzięcia kolejnej pary kolumn) czy lepiej zakupić jakiś wzmacniacz o podobnej mocy, pozwalający podłączyć te kolumny i w podobnej cenie? (Zajmowałby mniej miejsca) I jeśli to drugie, to czy możecie mi coś polecić?
    Z góry dzięki!

0 8
  • #2 08 Lut 2013 21:03
    Pablo1964
    Moderator

Te kolumny zagrają dobrze tylko z dedykowaną jednostką centralną.

0
  • #3 09 Lut 2013 13:06
    Rafiał
    Poziom 7  

W takim razie, czy potrafi mi ktoś polecić coś nowszego i mocniejszego w podobnej cenie? Nie wiem czy warto jest kupować tego starocia (choć nie ukrywam - wytrzymałego) za około 300zł (na alledrogo najtańszy egzemplarz jest za 240zł).

0
  • #4 09 Lut 2013 17:32
    Pablo1964
    Moderator

Jeżeli upierasz się zatrzymać głośniki, nie masz innego wyjścia. Ja na Twoim miejscu dołożyłbym trochę i rozejrzał się za wzmacniaczem i dwiema dobrymi kolumnami. Sporo tematów jest na forum - poczytaj.

0
  • #5 10 Lut 2013 14:32
    Rafiał
    Poziom 7  

A czy dobrym rozwiązaniem byłoby kupienie których z tych trzech wzmaków: PIONEER A-447 lub YAMAHA A-520 lub Denon pma-500v - i pomęczenie się jakoś na tych starych kolumnach przez jakiś czas, a potem zakupienie Tonsilów 80? Widziałem dużo tematów, w których to połączenie jest polecane, ale nie wiem czy jest to sprzęt do muzyki elektronicznej wymagającej mocnych basów czy jednak coś do może mniej wymagającej sprzętowo, ale bardziej doznaniowo - typu Pink Floyd ;)

0
  • #7 10 Lut 2013 22:10
    Rafiał
    Poziom 7  

Jakoś wytrzymam.. ;) Czyli jeśli dokupię te Tonsile to będzie dobrze?
    I jeszcze co do tych starych kolumn od Panasonica, to one mają po dwie pary kabli czerwono-czarne i niebiesko-szare - na czas ich używania mam podłączyć czerwono-czarne pod B a szaro-niebieskie pod A czy jak? ;)

0
  • #8 10 Lut 2013 22:30
    Pablo1964
    Moderator

Wtedy puścisz całe pasmo na obie sekcje. Te kolumny nie mają zwrotnicy i nie są przystosowane do podłączenia do innego wzmacniacza niż dedykowana jednostka centralna.

0
  • #9 10 Lut 2013 22:37
    Rafiał
    Poziom 7  

W takim razie pozostaje mi zakup tego wzmacniacza i położenie go w szafie, aż do zakupienia prawdziwych kolumn ;)
    Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi

0
  Szukaj w 5mln produktów