Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

President Jackson - Dorobienie płynnej regulacji

08 Lut 2013 19:59 2424 7
  • Poziom 18  
    Witam. Po ostatnich propagacjach wpadłem na pewien pomysł. Mianowicie czy ktoś próbował zastąpić w starym Jacksonie (5 band) potencjometry Fine i Coarsie potencjometrami wieloobrotowymi. W moim jacksonie mam zamontowany miernik czestotliwości wiec zatrzaski nie są potrzebne. Jak by to wyglądało od strony elektrycznej. Mechaniczne to nie problem. Tylko czy przedłużenie przewodów nie spowoduje jakis problemów. Fajne by to ułatwiło użytkowanie. Czasami częstotliwość wypada na granicy zatrzasku i jest problem.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Wywal ten zatrzask - to taka tylko blaszka jest .
  • Poziom 18  
    Ok to z zatrzaskiem już wiadomo. Ale co z tymi potencjometrami wieloobrotowymi. Regulacja bedzie precyzyjniejsza.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Jeśli tylko upchasz w obudowę potencjometr o takiej samej wartości to nic nie stoi na przeszkodzie :D
  • Poziom 18  
    Dziękuję za podpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie i nie ma sensu zaczynać kolejnego tematu. Mam do tego Jacksona miernik częstotliwosci i mam problem z podłaczeniem. Miernik ma opcie dodawania pośredniej który rozwiązałem podłaczając go pod selektor modulacji. Przewód pomiarowy pod TP3. I niestety wyswietla tylko pośrednią. Miernik działa w Alanie 87 ale sonda nie jest podłączona pod TP3 tylko pod punkt jak na zdjęciu przez kondensator 10 pf. Gdzie podłaczyć przewód w Jacksonie aby miernik wskazywał prawidłowo. Jak coś pokręciłem to przepraszam z lutownicą nie mam problemu ale radia to dla mnie wyższa jazda. President Jackson - Dorobienie płynnej regulacji
    zdjęcie zapożyczone z elektrody
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    TP3 w Jacksonie jest właściwym miejscem. Skąd bierzesz masę sygnału? Chassis nie jest połączone z -
    M
  • Poziom 18  
    Masa przylutowana pod obudowę filtra najbliższego tp3. Ta sama masa zasila miernik ale to chyba nie problem? Plus zasilania natomiast jest brany z przed selektora modulacji. Po zmianie modulacji przełączają się wartości, które mają być dodane. Więc tu jest ok.
  • Poziom 18  
    Problem rozwiązany uszkodzony okazał się kondensator 10 pf. :D