Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przykład z obsług± interfejsu SPI z użyciem DMA

robusio 08 Lut 2013 20:14 1710 8
  • #1 08 Lut 2013 20:14
    robusio
    Poziom 2  

Witam,

szukam i szukam i nie mogę znaleĽć przykładów z obłsug± interfejsu SPI z użyciem DMA. móglby kto¶ podać jakie¶ przyklady odnosniki do stron ? bardzo byly bym wdzieczny za wszelka pomoc ! :-)

0 8
  • #3 08 Lut 2013 20:27
    robusio
    Poziom 2  

jesli szanowny pan nie chce pomoc to nie stosowne sa takie wypowiedzi z pana strony.

0
  • #4 08 Lut 2013 20:37
    tymon_x
    Poziom 30  

robusio napisał:
    jesli szanowny pan nie chce pomoc to nie stosowne sa takie wypowiedzi z pana strony.

Jakby¶ przeczytał i wysnuł z tego linku wnioski, to by¶ docenił tak± pomoc. Rozłóżmy na czynniki pierwsze:
    robusio napisał:
    ...przykładów z obłsug± interfejsu SPI z użyciem DMA.

Ogólnikowe, niezrozumiałe zdanie od której oczekujesz odpowiedzi. Jakich znowu przykładów ? Do czego te przykłady ? Kody ASM albo C, zastosowania w jakim¶ działaniu ? Jaki¶ zakres mikrokontrolerów ? Jakiej odpowiedzi oczekujesz, konkretnie na egzamin, szybko zadaj i uciekaj z forum, ogólnikowe czy w celu poszerzenia wiedzy ? Czego Ty w ogóle oczekujesz ?

Jak chcesz konkretnej odpowiedzi, to zadaj konkretne i przemy¶lane pytanie.

0
  • #5 08 Lut 2013 20:43
    robusio
    Poziom 2  

prosze nie zasmiecac mojego postu.

0
  • #6 08 Lut 2013 20:54
    tymon_x
    Poziom 30  

robusio napisał:
    prosze nie zasmiecac mojego postu.

Wła¶nie próbuje Tobie pomóc, żeby każdy mógł precyzyjnie Ciebie zrozumieć. Tak trudno rozszerzyć "my¶l" ?
    Co ci mogę napisać jak nie potrafisz sprecyzować o jak± tre¶ć może się rozchodzić w temacie.
    Przykład ogólny, transfer dużej ilo¶ci danych z wewnętrznej pamięci RAM, gdzie reprezentuj± spróbkowany sygnał w dziedzinie czasu i s± wysyłane do zewnętrznego przetwornika DAC z interfejsem SPI za pomoc± DMA. O takie przykłady się rozchodzi ? Czy może kody do STM32, LPC1xxx, Kinetis lub Zynq-7000 które praktycznie wykorzystuj± DMA ? Albo co¶ innego Tobie chodzi po głowie.

Chce pomóc, ale nie chcesz naprowadzić dokładnie, to nie oczekuj ode mnie innej odpowiedzi. Pełny jest wysyp studentów, którzy niedawno się obudzili na sesji, napisz± jeden temat i do widzenia z forum. Zadawanie pytań, to jedno z najcenniejszych zdolno¶ci, każdego przyszłego inżyniera. I wysnucie odpowiednich wniosków z dyskusji.

0
  • #7 08 Lut 2013 20:58
    robusio
    Poziom 2  

bardzo dziękuję za odpowiedĽ !

0
  • #8 08 Lut 2013 21:34
    Piotr Piechota
    Poziom 21  

Fragmet z programu obsługi wy¶wietlacz wykrywacza metali STM32F1:

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod