Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłącznik różnicowo prądowy - podłączenie przewodu ochronnego

08 Lut 2013 20:20 8349 10
  • Poziom 8  
    Witam, czytam na temat zasady działania wyłącznika różnicowo prądowego aby pogłębić swoją skromną wiedzę. Znalazłam taki oto schemacik jak poniżej do którego mam pytanie. Aby zabezpieczenie mogło prawidłowo zadziałać, przewód neutralny powinien być jeszcze przed wyłącznikiem różnicowym podłączony do ziemi (bednarka) i tak samo uziemienie odbiornika także podłączone do ziemi? Kiedy pojawi się napięcie na przewodzie ochronnym za odbiornikiem wtedy zadziała wyłącznik różnicowo prądowy?
    Wyłącznik różnicowo prądowy - podłączenie przewodu ochronnego
  • Poziom 15  
    Rozdzielenie PEN na PE i N, następuje ,,przed'' RCD, później już nie można łączyć tych dwóch przewodów.
  • Poziom 28  
    A punkt rozdziału PEN na PE i N, powinien być uziemiony.
  • Admin Elektroenergetyka
    bartekfigura napisał:
    A punkt rozdziału PEN na PE i N, powinien być uziemiony.

Nieprawda. Wałkowane było tysiąc razy!
  • Poziom 28  
    To może ja czegoś jeszcze nie wiem. W takim razie proszę przytoczyć zapis który wyraźnie mówi, że miejsce rozdziału nie musi być uziemione.
  • Specjalista elektryk
    Bartekfigura napisał:
    W takim razie proszę przytoczyć zapis który wyraźnie mówi, że miejsce rozdziału nie musi być uziemione.

Może najpierw sam napisz, gdzie jest taki wymóg i ewentualnie uzasadnij taką potrzebę.
  • Moderator sekcji Technicznej
    bartekfigura napisał:
    To może ja czegoś jeszcze nie wiem. W takim razie proszę przytoczyć zapis który wyraźnie mówi, że miejsce rozdziału nie musi być uziemione.

Ano nie wiesz. Dobrze, że chociaż to rozumiesz. Poczytaj, było tu na forum kilka razy.
  • Poziom 28  
    Zwracam honor, poczytałem i już wiem, że nie jest konieczne uziemianie przewodu PEN akurat w miejscu rozdziału.
  • Moderator - Elektryka
    bartekfigura napisał:
    Zwracam honor, poczytałem i już wiem...

Wypadało by więc swoje "rewelacje" edytować i zgłosić do usunięcia. :D
  • Użytkownik usunął konto