Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ESI68050X - Po starcie programu kilka razy pobiera i wypuszcza wode

yacq1 08 Lut 2013 20:25 3885 17
  • #1 08 Lut 2013 20:25
    yacq1
    Poziom 9  

Witam,

Proszę o poradę co może być przyczyną takiego zachowania. Problem został zgłoszony do serwisu (maszyna jest pod koniec rozszerzonej 5 letniej gwarancji). Serwisant po 20 sek. diagnozie stwierdził, że to pewnie grzałka. Nie wymienił bo musi zamówić części. Pytanie czy ta diagnoza trzyma się kupy.

pozdrawiam

0 17
  • #2 09 Lut 2013 01:28
    peter falk
    Specjalista AGD

Trzyma się kupy, nie trzyma- co Ciebie to boli, skoro zmywarka jest na gwarancji?
    Wrzuć maszynę w tryb serwisowy, może coś pomoże?

0
  • #3 09 Lut 2013 08:05
    yacq1
    Poziom 9  

Jest na gwarancji ale jeszcze przez niecałe 2 miesiące. Jeśli serwisant za mocno namiesza to zostane z tym już po gwarancji...
    Właśnie co do tego trybu serwisowego. Jaką "kombinacją klawiszy" do niego wejść?

0
  • #4 10 Lut 2013 03:06
    peter falk
    Specjalista AGD

yacq1 napisał:
    Jeśli serwisant za mocno namiesza to zostane z tym już po gwarancji...

A tu, drogi użytkowniku elektrody i sprzętu ze stajni E-x , grubo się mylisz i nie liczysz się z ciężko pracującym człowiekiem.
    yacq1 napisał:
    Jaką "kombinacją klawiszy" do niego wejść?

Język, strzałki jednocześnie góra dół - jakoś tak - dalej nie pamiętam :| :D - intuicja chyba... nawet PNC złomu nie podałeś :(

0
  • #5 10 Lut 2013 15:35
    yacq1
    Poziom 9  

peter falk napisał:
    yacq1 napisał:
    Jeśli serwisant za mocno namiesza to zostane z tym już po gwarancji...

A tu, drogi użytkowniku elektrody i sprzętu ze stajni E-x , grubo się mylisz i nie liczysz się z ciężko pracującym człowiekiem.

Liczę nie liczę. Trochę życie mnie już nauczyło...

peter falk napisał:
    yacq1 napisał:
    Jaką "kombinacją klawiszy" do niego wejść?

Język, strzałki jednocześnie góra dół - jakoś tak - dalej nie pamiętam :| :D - intuicja chyba... nawet PNC złomu nie podałeś :(

PNC "złomu" 911928219/02

0
  • #6 10 Lut 2013 22:06
    peter falk
    Specjalista AGD

yacq1 napisał:
    PNC "złomu" 911928219/02

Z wyświetlaczem alfanumerycznym. To tryb jak podałem wyżej: zmywarkę włączyć, potem menu - język ; w podmenu język nacisnąć jednocześnie przez 6 sekund strzałki góra i dół. Pokaże ostatnio zapamiętany bład. Wyjście z menu - wyłączyć zmywarkę

0
  • #7 11 Lut 2013 11:52
    yacq1
    Poziom 9  

Po wejściu w tryb serwisowy na wyświetlaczu się pokazało:
    1. Kody alarmu
    MB_MCF

Przewijając strzałkami góra-dół

MB_FW
    UI_FW
    MB_CCF

Po naciśnięciu OK wyświetlacz pokazał:

1. Kody alarmu iCO

Dalej naciskając OK zmieniało się na i10, i00 a później

2. Próba sił
    i naciskając OK wartość zmieniała się od 4 do 12 w pętli.

Nie naciskałem przycisku > aby nie włączyć testowania jakiegoś podzespołu.

0
  • #8 12 Lut 2013 01:21
    peter falk
    Specjalista AGD

yacq1 napisał:
    Po naciśnięciu OK wyświetlacz pokazał:

1. Kody alarmu iCO

Dalej naciskając OK zmieniało się na i10, i00 a później

Albo licznik wody, albo przebicie na grzałce, albo przebicie gdziekolwiek indziej. Amen.

0
  • #9 12 Lut 2013 21:13
    yacq1
    Poziom 9  

A czy kolega zaspokoi moją ciekawość i wyjaśni znaczenie menu 2. Próba sił oraz te tajemne kody z podkreśleniem w nazwie?

0
  • #10 12 Mar 2013 21:36
    yacq1
    Poziom 9  

No i po trzech wizytach serwisanta i wymianie grzałki oraz elektroniki problem pozostał. Tak jak pisałem na początku zmywarka zaczyna program od wypompowania wody, następnie ją pobiera, wypompowuje, pobiera ale już mniej, wypompowuje, pobiera i dopiero zaczyna zmywać. Niezbyt mi pasuje takie marnotrawstwo. Sprawdziłem kody błędów i teraz jest i00 (ale to chyba nie błąd lecz status informujący, że wszystko OK) oraz i60. Co się dzieje?

0
  • #11 04 Kwi 2013 17:04
    yacq1
    Poziom 9  

Bardzo proszę o tabele kodów błędów do zmywarki jak w temacie.

0
  • #12 04 Kwi 2013 19:39
    peter falk
    Specjalista AGD

i60 problem z grzaniem wody. Resztę masz na PW

0
  • #13 12 Kwi 2013 16:56
    yacq1
    Poziom 9  

Echhh...serwisant był już pięć razy. Tak się zna na swojej pracy, że nie potrafi wejść w menu serwisowe mając manula po angielsku :( Urządzenie po wymianie grzałki, elektroniki nadal ma te same usterki. Poprzednie błędy raportowane przez zmywarkę co prawda znikły ale pojawił się nowy i60 (pomimo, że zmywarka grzeje wode). Serwisant próbuje ściemniać, że błąd i60 jest sprzed wymiany grzałki i pozostał bo zmywarka nie kasuje błędów. Zdiagnozować podstawowej usterki nie potrafi. Może Wy pomożecie?

0
  • #14 13 Kwi 2013 01:58
    peter falk
    Specjalista AGD

Technik który moduł wymienił? Dolny, czy górny :?:

0
  • #15 13 Kwi 2013 06:59
    yacq1
    Poziom 9  

Dolny. Przed wymianą zapisał na nim firmware zgodnie z PNC urządzenia. Przeczyścił też palcem po wyjęciu filtra czujnik zmętnienia wody oraz przedmuchał rurki hydrostatów.

0
  • #16 14 Kwi 2013 00:06
    peter falk
    Specjalista AGD

W domowej instalacji elektrycznej nie masz wyłącznika różnicowoprądowego? Moduły serii EDW1500 przy każdym, najmniejszym przebiciu gdziekolwiek na masę zmywarki meldują i60.

0
  • #17 14 Kwi 2013 08:26
    yacq1
    Poziom 9  

Mam oczywiście różnicówki ale nie przypominam sobie aby któraś zadziałała.

0
  • #18 22 Kwi 2013 15:55
    yacq1
    Poziom 9  

Problem z urządzeniem pozostał. Serwis, mimo wcześniejszych prób naprawy teraz twierdzi, że tak ma być. Jakieś pomysły?

0