Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodge Grand Caravan 3,3 1996 - Wymiana automatycznej skrzyni i oleju

08 Lut 2013 20:26 4716 7
  • Poziom 15  
    Otóż dzisiaj wymieniłem w swoim aucie skrzynię biegów. Skrzynię mi przysłano bez oleju. Wlałem 4,8l ATF+4. Jednak wygląda na to, że za mało ponieważ na równej nawierzchni jest ok, po zahamowaniu brak biegu, zapina dopiero po chwili, a przy jeździe pod górę szarpanie z poślizgami. Ile w końcu wchodzi oleju do tej skrzyni?
    Oraz czy wlewając olej przez bagnet napełnię również skrzynkę mechanizmu różnicowego?
  • Poziom 31  
    Sprawdź na bagnecie ile masz tego oleju.
  • Poziom 15  
    Tak tylko w tym celu należy rozgrzać olej poprzez przejechanie ok 20km. Ja jednak boje się pokonać taki dystans jeżeli brakuje dużej ilości oleju.
  • Poziom 31  
    Z tego co mi wiadomo to odpalasz silnik i na odpalonym sprawdzasz poziom oleju na bagnecie. Nie pamiętam, czy musi być rozgrzany czy nie. Teraz poszukałem trochę za Ciebie no i jeden pisze, ze 4.5l a jeszcze inny z innego forum, że ponad 8... Odpal, rozgrzej przez powiedzmy 5 minut i sprawdź. Poruszaj wajchą na D R tak z 2 razy.
  • Poziom 15  
    No właśnie. Czytałem też o 11 litrach. I teraz jest problem ponieważ jeżeli nie napełnia się mechanizm różnicowy to wskazania na bagnecie mogą być błędne, a przecież 4l a nawet 11l to różnica. Nie mogę znaleźć konkretnej prostej informacji ile wchodzi oleju do tej skrzyni i czy nalewając przez bagnet napełnię mechanizm różnicowy pracujący w tej skrzyni na tym samym oleju.
  • Poziom 31  
    Napisz do kolegi romuald-f , gość zna się na rzeczy.
  • Spec Automatyczne skrzynie biegów
    Uruchom silnik i sprawdź stan oleju miarką. Na miarce masz dwie podziałki, dolna jeżeli olej nie jest rozgrzany, a górna to stan przy rozgrzanej skrzyni.
  • Poziom 15  
    Tak to wszystko już wiem. Dzisiaj skończyłem jest ok. Do pustej skrzyni wchodzi 8,6l oleju łącznie z mechanizmem różnicowym. Informacje zdobyłem z oryginalnej amerykańskiej instrukcji Chryslera.