Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson AF-1018 SE - Nagły brak sygnału

deex91 08 Lut 2013 20:32 1644 2
  • #1 08 Lut 2013 20:32
    deex91
    Poziom 8  

Po włączeniu tunera, wszystko było w porządku, aż po około godzinie od włączenie sygnał zaniknął, zarówno na astrze jak i hotbirdzie. Siła sygnału skacze, ale nie przekracza 10%, a jakość jest stale równa zeru. Znalazłem w innym temacie podobny problem, w którym było napisane że winne jest zbytnie nagrzewanie się procesora lub głowicy. Jednak w moim przypadku faktycznie procesor jest wręcz gorący, lecz obudowa głowicy jest ciepła ale nie aż tak. W dodatku po wyłączeniu zasilania i odczekaniu aż wszystko ostygnie sygnału nadal brak. Dopiero po odczekaniu około trzech godzin, po włączeniu znów pojawił się sygnał, ale na jakąś godzinkę, po czym znów jego brak. Kondensatory wyglądają w porządku, napięcia na nich też są prawidłowe. 7805 strasznie ciepły, ale w jego przypadku to chyba norma i daje 4.9V na wyjściu, więc wygląda ok. Ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną i jak sobie z tym poradzić? Ma sens próbować wymiany kondensatorów? Jeśli tak to które wymienić, bo trochę ich tam jest?

0 2
  • #2 08 Lut 2013 20:49
    telesat1
    Moderator na urlopie...

deex91 napisał:
    Jeśli tak to które wymienić

Te uszkodzone.

0
  • #3 11 Lut 2013 17:29
    deex91
    Poziom 8  

Ostatnio jakoś się uspokoiło i sygnał co prawda jest cały czas, ale nie dla wszystkich częstotliwości, najwięcej nie ma dla polaryzacji poziomej. Czy winne może być to, że napięcie LNB dla tej polaryzacji wynosi 15.5V zamiast 18? Napięcie na wejściu LM317 jest 21.6, a z tego co mi wiadomo, powinno być 23V. W związku z tym pojawia się pytanie, czy winne jest LM317, bo daje za niskie napięcie, czy coś z zasilaczem, bo na linii 23V jest 21.6V? Dodam że konwertery są sprawne, a czasza dobrze ustawiona, bo sprawdzałem na innym dekoderze i wszystko działa.

EDIT:
    Problem rozwiązałem, przyczyną był rezystor r41, który zamiast 240Ω miał 320Ω. Wymiana załatwiła sprawę, w związku z tym temat zamykam.

0