Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jeden numer stacjonarny a dwa połączenia

08 Lut 2013 20:37 1722 6
 • Poziom 10  
  Witam , mam 1 numer telefonii stacjonarnej i chciałbym żeby była możliwość wykonywania dwóch rozmów jednocześnie z dwoma różnymi osobami i ie chodzi o połączenie konferencyjne . Co muszę zrobić czy kupić jakąś centralkę może jakiś model telefonu umożliwia takie połączenia ?
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  Cytuję:
  Jeśli chcesz wykonywać kilka połączeń telefonicznych i faksowych jednocześnie oraz korzystać z wyskoiej jakości usług telekomunikacyjnych w tym samym czasie przy użyciu jednego łącza telefonicznego, wybierz linię cyfrową ISDN.

  Dzięki usłudze Twoja firma będzie miała kontakt z klientami i partnerami biznesowymi w oparciu o dostępne na rynku terminale telefoniczne o funkcjonalnościach dostosowanych do Twoich potrzeb, w tym wydajny cyfrowy faks.

  W ramach usługi dostępne są usługi dodatkowe:

  identyfikacja numeru
  połączenie z kilkoma stronami jednocześnie
  przekierowania połączeń

  Wybierając linię cyfrową ISDN możesz aktywować do 8 numerów wewnętrznych (MSN). Jeśli Twoja firma korzysta z małych centrali wewnętrznych możesz aktywować do kilkudziesięciu numerów (DDI).

  Jednocześnie możesz prowadzić 2, 4 lub 6 rozmów telefonicznych poza firmę i zamówić kilka linii po dwa kanały. Rozwiązanie umożliwia podłączenie dwóch wewnętrznych urządzeń analogowych, więc możesz wykorzystać także dotychczas używane w Twojej firmie.

  Cena usługi składa się z:

  jednorazowej opłaty za aktywację
  abonamentu miesięcznego w promocyjnej cenie
  opłat za nierozliczone połączenia w abonamencie
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  Taką ofertę daje Orange(wcześniej TP). Według mnie od razu dobrze jest wykupić u nich internet, bo wszystko w jednym pakiecie. Otrzymasz od nich router, w którym jest gniazdo, które umożliwia podłaczenie telefono przez linie ISDN

  zapraszam na mojego bloga: http://kewinelectronics.blogspot.com/
 • Pomocny post
  Poziom 17  
  DJ_Dexinter napisał:
  aką ofertę daje Orange(wcześniej TP). Według mnie od razu dobrze jest wykupić u nich internet, bo wszystko w jednym pakiecie. Otrzymasz od nich router, w którym jest gniazdo, które umożliwia podłaczenie telefono przez linie ISDN


  Chyba kolego nie bardzo się orientujesz więc nie wprowadzaj innych w błąd. W Orange (TPSA) internet możesz mieć tylko na linii analogowej. Linia ISDN wyklucza usługę internetu.
 • Poziom 10  
  Ok ale ja już mam numer wykupiony i jest jest podłączony do modemu internetowego . Nie jest to telefon internetowy .  A jednak sprawdziłem i jest to telefon VoIP i już załatwiłem sprawę bo dodatkowy numer będzie kosztował 5 zł miesięcznie więc sprawa rozwiązana .
  Dziękuje za pomoc.
 • Pomocny post
  Poziom 17  
  bogrobert napisał:
  żeby była możliwość wykonywania dwóch rozmów jednocześnie


  Do tego celu potrzebować będzie ZAWSZE dwóch linii od operatora (ew. jednej linii ISDN, która ma dwa kanały rozmówne). Rodzaj linii (analogowa, ISDN,VoIP, GSM) ma mniejsze znaczenie (choć w niektórych zastosowaniach ma duże).
  Centrala telefoniczna nie zwielokrotnia ilości połączeń "miejskich" lecz pozwoli ci łatwiej zarządzać tymi połączeniami, robić np. tranzyt połączenia z jednej linii na drugą itp.

  Ponieważ nie piszesz z czego konkretnie wynika potrzeba wykonywania dwóch rozmów jednocześnie - to trudno coś więcej doradzić.

  Dodano po 5 [minuty]:

  bogrobert napisał:
  Ok ale ja już mam numer wykupiony i jest jest podłączony do modemu internetowego . Nie jest to telefon internetowy .  No to masz linię analogową i JEDNO jednoczesne połączenie. Nic więcej z tym nie zrobisz.
  Ew. wykorzystując internet możesz uruchomić linię VoIP ( nawet kilka - w zależności od przepustowości internetu).

  Dodano po 1 [minuty]:

  bogrobert napisał:
  A jednak sprawdziłem i jest to telefon VoIP


  To naprawdę super kolego że w końcu wiesz co masz.
 • Poziom 10  
  Jeszcze raz dzięki :D