Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam: Schemat połączenia Gniazdo HDMI -> Wtyk DVI + Audio

bartosz.bednarek 08 Lut 2013 20:44 7239 8
  • #1 08 Lut 2013 20:44
    bartosz.bednarek
    Poziom 9  

Witam,

Pilnie poszukuję schematu do stworzenia kabla:
    GNIAZDO HDMI -> Wtyk DVI + wyprowadzenie audio stereo.

O ile dobrze się orientuję w HDMI jest wyjście audio, więc nie powinno być chyba większego problemu z podłączeniem dodatkowego wyjścia audio? Niestety nigdzie nie udało mi się odnaleźć jak podłączyć poprawnie Gniazdo HDMI do wtyku DVI w taki sposób, aby można było wyprowadzić z tego dodatkowo sygnał audio na przykład do gniazda jack.

Chyba, że ktoś ma namiar, gdzie można kupić taki kabel?

Sytuacja jest prosta: posiadam urządzenie (Android TV Box) podłączane do telewizora jako wtyk HDMI - niestety nie mam możliwości podłączenia HDMI na tym telewizorze, gdyż posiadam w nim wejście audio osobno i gniazda DVI, vga, composite. Z całości najprościej jest wybrać mi wolne gniazdo DVI i wyprowadzić audio kablem bezpośrednio do wzmacniacza jako stereo (czy to jack czy cinch).

Z góry dzięki za odpowiedzi i o pomoc.

0 8
  • #2 08 Lut 2013 20:54
    kazikszach
    Poziom 33  

W HDMI masz sygnał cyfrowy, więc się nie da.

3
  • #3 09 Lut 2013 19:14
    bartosz.bednarek
    Poziom 9  

Oczywiście, że jest cyfrowy. Ale chyba bity da się zamienić na sygnał analogowy. Przecież inaczej nie pytałbym o schemat...

Gratuluje merytorycznej odpowiedzi koledze i może prosiłbym o nie udzielanie się więcej z tak zaawansowanymi odpowiedziami.

-2
  • #4 09 Lut 2013 21:47
    kazikszach
    Poziom 33  

Może moja odpowiedź nie będzie merytoryczna, ale gdyby to było takie proste to miałbyś dziesiątki schematów.
    Nic z pierwszego postu nie wskazywało na to, że wiesz, że są to dwa różne sygnały, że szukasz kabla z przetwornikiem cyfrowo-analogowym, więc twój sarkazm nie jest potrzebny.

1
  • #5 10 Lut 2013 13:19
    DonAndress
    Poziom 14  

Tez dołączam sie do pytania.

A odnosnie sygnalu audio cyfrowy-analogowy, to sa gotowe konwertery. W razie czego polecam sklep RMS.

/*update*/
    Znalazlem cos takiego: http://www.hdtvsupply.com/hdc.html
    ale moze byc problem z HDCP.

0
  • #7 11 Lut 2013 17:11
    kazikszach
    Poziom 33  

Dalej twierdzę, że się nie da tak jak w twoim naiwnym pytaniu, jak połączyć dwa kabelki, aby z kabla HDMI wyprowadzić sygnał fonii.
    Jeśli te konwertery z linków nazwać "kablami", to się da.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo