Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupię - Szukam pralki do 1300 zl

thales 08 Lut 2013 21:13 2187 5
  • #1 08 Lut 2013 21:13
    thales
    Poziom 2  

Chce kupić pralkę ładowaną od przodu 6/7 kg.Cena do 1300 PLN.Sprzedawcy robią ludziom siano w głowie i czasem polecają to co zalega im na magazynach.Myśle o
    1.BOSCH
    2.Gorenje
    3.Ariston
    4 AEG
    Co polecacie.Dziękuję za sugestie

0 5
  • #2 08 Lut 2013 21:16
    1rycho
    Poziom 21  

Czy myślałeś o SIEMENS??
    Teraz pojawiło się trochę promocji w sklepach również internetowych i to z bezpłatnym transportem.

0
  • #3 08 Lut 2013 21:37
    thales
    Poziom 2  

Transport jest bardzo istotny bo pralkę chce kupić moim Rodzicom,którzy nie dość,ze mieszkają na 4 pietrze bez windy to do tego sa w podeszłym wieku .Nie mam możliwości by im pomoc bo mieszkam za granicą.Ojciec jest dość wymagający.Po niemal 17 latach użytkowania pralki ARDO,w której wymienił kilka łożysk chciałby miec w domu sprzęt,który przynajmniej dorówna staremu urządzeniu,co w tych czasach jest raczej niemożliwe.Wiem,ze oprócz programatora wiele rzeczy potrafi sam naprawić.Ale czy Siemens nie jest przypadkiem powiązany w jakiś sposób z Boschem?
    Nie mam żadnego rozeznania a na forach jest również wiele skrajnych opinii.Od tych co Boscha chwalą i za nic maja Indesit czy Amikę po tych,którzy tym ostatnim hołduja.Nie upieram się przy Boschu czy AEG ale te pralki maja relatywnie najwięcej pozytywnych opinii.Niestety najczęściej to opinie po krótkim okresie użytkowania i o malej wartości merytorycznej.

0
  • #4 08 Lut 2013 21:40
    adamo11111
    Poziom 11  

Nie ważna jest firma w tych czasach każdy produkuje aby było taniej . Te firmy co wypisałeś to historia . Patrz aby była gwarancja jak najdłuższa. Ja z początku szukałem pralki ,, firmowej" ale jak poszedłem do sklepu i chcialem wykupić dodatkową gwarancję na 5 lat to się okazało że koszt takiej gwarancji to jest dodatkowo 20 % do ceny w sklepie . Firma BEKO oferuje 5 lat gwarancji bez dodatkowych opłat tylko trzeba się zarejestrować i wysłać ksero paragonu i gwarancji i odsyłają certyfikat 5 letniej gwarancji za darmo tylko musisz wybrać model pralki z oferty http://www.beko.com.pl/dluzsza_gwarancja i problem na 5 lat z głowy.Wszyscy teraz produkują w Azji dlatego to jest wsio ryba jaką firmę wybierzesz. Ja tak zrobiłem i polecam Tobie taką samą decyzję. Jeżeli kupisz pralkę w sklepie internetowym to można wykupić opcję wniesienia i wyniesienia starej pralki oraz instalację nowej koszt niewielki a problem rozwiązany w 100%

Przeczytałem teraz warunki w Beko 5 letniej gwarancji i od nowego roku nie trzeba nic wysyłać tylko wszystko załatwia się drogą e=mail

0
  • #5 08 Lut 2013 23:08
    thales
    Poziom 2  

AEG czy Ariston produkowane sa w EU.To budzi trochę większe zaufanie.Jak równiez BOSCH,robiony zresztą w Polsce.Ale ta propozycja BEKO jest bardzo interesująca.Czy gwarancja jest obostrzona jakimiś szczególnymi warunkami?

0
  • #6 08 Lut 2013 23:42
    adamo11111
    Poziom 11  

Nie ma szczególnych warunków tylko musisz wybrać model pralki z tej listy
    http://www.beko.com.pl/dluzsza_gwarancja w obojętnie jakim sklepie i zarejestrować się szczegóły w linku
    Ja kupilem indesit za 1000zl 3 lata temu i po 2 latach i 3 miesiącach padł silnik nowy koszt 650 zł . Dlatego piszę że firma to sprawa drugoplanowa w dzisiejszych czasach
    najważniejsze jest zabezpieczenie przed płatną awarią. Czym sie różni Amica od Miele- ceną jakości prania nie odczujesz obie wypiorą tak samo tylko różnica w dodatkowych opcjach a jak piszesz że dla starszych rodziców ma być pralka to im mniej elektroniki tym lepiej.
    A Beko to znana firma + 5 lat gwarancji gratis

Dodano po 8 [minuty]:

thales napisał:
    AEG czy Ariston produkowane sa w EU.To budzi trochę większe zaufanie.Jak równiez BOSCH,robiony zresztą w Polsce.Ale ta propozycja BEKO jest bardzo interesująca.Czy gwarancja jest obostrzona jakimiś szczególnymi warunkami?

a czy wiesz że wszystkie podzespoły odkurzacza zelmer są produkowane w Azji a skladane w Polsce?

0