Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

citroen c5 1.8 16V - tempomat nie włącza się

08 Lut 2013 21:54 3177 2
 • Poziom 8  
  Witam. W moim C5 mechanik zdiagnozował awarię tempomatu spowodowaną uszkodzonym pedałem gazu. Nadmieniam ,że gdy próbowałem załączyć tempomat pokazywał się sygnał serwisu i sygnał dźwiękowy oraz komunikat i awarii tempomatu.
  Kupiłem na allegro używany pedał gazu i przełożyłem sam przycisk który jest w dźwigni -taki z kablem i kostką ,posiada dwa styki.
  Obecnie przy włączeniu tempomatu (przekręceniu na manetce kółka w położenie tempomat ) na wyświetlaczu pokazuje się prędkość , można ją modyfikować ( nic nie piszczy , nie ma żadnych komunikatów o awarii) natomiast pojazd nie przyspiesza nie dąży do utrzymania zadanej prędkości gdy jest ona niższa niż ta z którą jadę. Zaobserwowałem ,że gdy ustawię prędkość np. 60 km/h i włączę tempomat przy prędkości 50km/h, to dodając gazu samochód nie pojedzie więcej niż 60 dopiero gdy przyciskiem z boku wyłączę tempomat samochód nadal przyspiesza. Naciskanie przy włączonym tempomacie sprzęgła czy hamulca nie wywołuje zmian na wyświetlaczu . Gdy układ był sprawny to pokazywał się napis OFF.
  proszę o jakieś podpowiedzi aby usunąć problem.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Poziom 35  
  Przekręć w drugą stronę to włączysz tempomat . W jedną włączasz ogranicznik , w drugą tempomat.
 • Poziom 8  
  Rzeczywiście wystarczyło przekręcić w drugą stronę. Zbyt dawno używałem tempomatu dzieki i zamykam temat.