Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

citroen c5 1.8 16V - tempomat nie włącza się

rafjan41 08 Lut 2013 21:54 2580 2
  • #1 08 Lut 2013 21:54
    rafjan41
    Poziom 8  

Witam. W moim C5 mechanik zdiagnozował awarię tempomatu spowodowaną uszkodzonym pedałem gazu. Nadmieniam ,że gdy próbowałem załączyć tempomat pokazywał się sygnał serwisu i sygnał dźwiękowy oraz komunikat i awarii tempomatu.
    Kupiłem na allegro używany pedał gazu i przełożyłem sam przycisk który jest w dźwigni -taki z kablem i kostką ,posiada dwa styki.
    Obecnie przy włączeniu tempomatu (przekręceniu na manetce kółka w położenie tempomat ) na wyświetlaczu pokazuje się prędkość , można ją modyfikować ( nic nie piszczy , nie ma żadnych komunikatów o awarii) natomiast pojazd nie przyspiesza nie dąży do utrzymania zadanej prędkości gdy jest ona niższa niż ta z którą jadę. Zaobserwowałem ,że gdy ustawię prędkość np. 60 km/h i włączę tempomat przy prędkości 50km/h, to dodając gazu samochód nie pojedzie więcej niż 60 dopiero gdy przyciskiem z boku wyłączę tempomat samochód nadal przyspiesza. Naciskanie przy włączonym tempomacie sprzęgła czy hamulca nie wywołuje zmian na wyświetlaczu . Gdy układ był sprawny to pokazywał się napis OFF.
    proszę o jakieś podpowiedzi aby usunąć problem.

0 2
  • Pomocny post
    #2 08 Lut 2013 22:26
    misiek-888
    Poziom 33  

Przekręć w drugą stronę to włączysz tempomat . W jedną włączasz ogranicznik , w drugą tempomat.

1
  • #3 09 Lut 2013 17:27
    rafjan41
    Poziom 8  

Rzeczywiście wystarczyło przekręcić w drugą stronę. Zbyt dawno używałem tempomatu dzieki i zamykam temat.

0