Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Livebox 2.0, router, voip telefon + faks

Robert199324 08 Feb 2013 22:08 2538 11
    Robert199324
    Level 10  
    Witam

Od kilku dni jestem posiadaczem liveboxa oraz neostrady 10mb/s + neofon.
    Przedtem miałem router z modemem adsl TP-LINK TD-W8968, oraz telefon i faks podłączone normalnie do gniazdka telefonicznego.
    Teraz mam neofon, więc muszę mieć podłączony telefon bezpośrednio do liveboxa, przez co nie mam faksu.
    Czy da radę jakoś podłączyć router, telefon oraz faks z pominięciem liveboxa?
    Jakie urządzenia będą jeszcze potrzebne?
    andk1eltd
    Level 36  
    Livebox to router - i masz już podłączony :D .
    Podejrzewam, że w gniazdku nie masz już sygnału analogowego, nie trzeba było rezygnować ze względu na fax. Niestety tepsiana platforma voipowa nie wspiera faksu tzn. czasem się uda coś przesłać lub odebrać :cry: Za to możesz podpiąć go równolegle z aparatem telefonicznym i korzystać jako z dodatkowego telefonu.
    Robert199324
    Level 10  
    Ok, to chyba założę konto na jakiejś stronie, gdzie będę mógł wysyłać i odbierać faksy na maila.
    A co muszę dokupić aby działał mi telefon voip z moim routerem z tp-linka, bo transfer wifi na liveboxie jest tragiczny?
    andk1eltd
    Level 36  
    Nic nie kupuj, zostaw liveboxa, wyłącz w nim WiFi. W tp-linku wyłącz dhcp, podłącz lan liveboxa z lan-em tp-linka i będziesz mieć WiFi z tp-linka po staremu. Telefony niech sobie będą na liveboksie.
    freetz_master
    Level 31  
    Zapomnij o dokupowaniu nowych gratów do starych.
    Jak już się chcesz bawić w te klocki, to trzeba porządny sprzęt, jakiego orange/tpsa niestety nie oferuje.
    Nie chce mi sie szukac linków z tego forów z walkami własnych routerów z własnymi bramkami. Musisz niestety zakupić urządzenie, które ma wszystko w jedynm, - niekoniecznie - ale zalecane urządzenie typu Fritz!Box.

Na alledrogo kupisz za jakie 150zł. Jak chcesz zaszalec ze słuchawkami logowanymi do boxa to musisz wydać 300-400 zł na FB7240 lub 7270. Przeglądnij niezliczone dysputy na temat sprzętu, to zobaczysz, że im mniej gratów, tym mniej problemów.
    Robert199324
    Level 10  
    ok, to zrobię tak jak napisał andk1eltd
    Robert199324
    Level 10  
    Pojawił się problem.
    Po podłączeniu liveboxa z routerem, czasem po wpisaniu 192.168.1.1. pokazuje się strona liveboxa i internet działa, a czasami wchodzi strona tp-link i wtedy internet nie działa.
    Po drugie to livebox często zrywa połączenie na kilka minut, co bywa irytujące zwłaszcza podczas ściągania lub grania multiplayer.
    wojtek2803
    Level 37  
    Robert199324 wrote:
    Po podłączeniu liveboxa z routerem, czasem po wpisaniu 192.168.1.1. pokazuje się strona liveboxa i internet działa, a czasami wchodzi strona tp-link i wtedy internet nie działa.

Jakie mają adresy IP ?
    Robert199324
    Level 10  
    livebox ma: 192.168.1.1. a tp-link 192.168.1.11
    zapora sieciowa w liveboxie jest na poziomie średnim
    wojtek2803
    Level 37  
    Ustaw temu TP linkowi adres IP na 192.168.1.254
    Robert199324
    Level 10  
    na razie działa, jeśli coś będzie nie tak to napiszę
    wojtek2803
    Level 37  
    Będzie działać bo jest w ten samej puli adresu IP co LB , ale poza zakres DHCP .