Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LCD TV LE46A856 - nie włacza się, miarowo klika przekaźnik

08 Lut 2013 22:39 3519 4
  • Poziom 26  
    Witam

TV LE46A856, zasilacz BN44-00242A, kupiony jako uszkodzony i niestety grzebany już przez kogoś wcześniej.. Widoczne ślady rozlutowywania radiatorów itp. Objaw identyczny jak w serii LE40R88 ze spuchniętymi elektrolitami - klikanie przekaźnika (wręcz identyczne), tv nie startuje, podświetlają się tylko LED-y na panelu dotykowym. Sytuacja bez zmian po odpięciu T-Con. Wymieniłem na szybko elektrolity w zasilaczu po stronie niskonapięciowej, przelutowałem przegrzane rejony zasilacza - bez zmian. Odpięcie invertera również nie powoduje zmiany w zachowaniu tv. Nie mierzyłem jeszcze napięć, mam tu dość kiepskie światło... Zrobię to jutro przy świetle dziennym i uzupełnię posta.

Jakieś pomysły na chwilę obecną?

Dzięki z góry!

Pozdrawiam
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 19  
    Reset pamięci i będzie żył.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 10  
    Witam kolegów elektroników, myślę ,że autor tematu gdyby zaczął naprawę od końca swojego napisanego tematu, to naprawa przebiegłaby sprawniej.
    Kiedy mamy pewność, że zasilacz mamy sprawny, to wtedy zabieramy się za pamięć. Ciekawi mnie ile kosztuje te dziwne urządzenie do pomiaru kondensatorów, czy jest aż tak drogie? Podstawa dobre urządzenie do pomiaru zasilania i pojemności. Co to za naprawa bez pomiaru, a pisze kolega odczepiłem to czy tamto? Lub wymieniłem na szybkiego kondensator, powiem szczerze, że dziwna jest ta naprawa. Te forum jest po to, by się uczyć jak fachowo naprawiać, ja bym chciał by mój telewizor był naprawiany zgodnie ze sztuką elektroniki. Ale plus dla ciebie za chęci. Mogę podpowiedzieć, że często miałem dziwnie uszkodzony zasilacz i czyszczenie pamięci nie rozwiązywało problemu, piszę o tym klikaniu przekaźnika.
  • Spec od monitorów
    To z chińskiego manuala dla chassis N59a (niestety bez schematów ideowych)
    zasilacza i invertera
    -musisz po datasheetach IC
    Rozpiska złacz

Rozpiska co do roli pin"ów na złaczu

Wazne :
    CN1001 pin.9-10-11 13v >> elementy wokoło IC1003 (DC 3,3V )
    -następnie IC 1005-06-07/ IC1107-1108
    1,25V (B1.27VD)/ 1,5V/ 1,8V (MT_DDRV)

p.s
    Dla serii "8"
    Cytat:
    Sapphire A85

Chassis : N59E
    Model : LE40A856S LE46A856S LE52A856S

BN07-00561A LCD-PANEL;LTF400HC02
    BN07-00562A LCD-PANEL;LTF460HE05
    BN07-00563A LCD-PANEL;LTF520HE04

Czasem pomocna https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2165141.html#10276337