Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aiwa av-d58 Nie mogę podłączyć aktywnego subwoofera do amplitunera

mateusz_tbg91 08 Lut 2013 22:58 1926 6
  • #1 08 Lut 2013 22:58
    mateusz_tbg91
    Poziom 16  

Witam

Posiadam amplituner Aiwa av-d58 zakupiłem okazyjnie subwoofer KODA SW-1000v2 i mam problem z podłączeniem.

Wydaje mi się, że podłaczam prawidłowo tj do wyjścia subwoofer w amplitunerze i do in w subwooferze jednak z subwoofera wydobywa się jedynie bardzo chichy dźwięk gdy poogłaszam na amplitunerze dźwięk jest nadal cichy ale charczy.

Subwoofer jest na pewno dobry, jak dotknę palcem końcówke kabla wejściowego do subwoofera reaguje bardzo głośno.

Próbowałem już chyba wszystkich możliwych ustawień na amplitunerze ale bez zmian, ma ktoś jakiś pomysł?

Edit: Gdy podłącze sam subwoofer bez amplitunera kablem chinch-mały jack(do pc) to gra normalnie.

0 6
  • #2 08 Lut 2013 23:11
    DarkSnakee
    Poziom 19  

Czy aby subwoofer otrzymał sygnał nie musisz przestawić amplitunera na dźwięk przestrzenny (Dolby Pro Logic albo Dolby Surround) ?

0
  • #3 08 Lut 2013 23:32
    mateusz_tbg91
    Poziom 16  

Nie, powinien grać też w stereo, tak przynajmniej było w starszym modelu tego amplitunera.

Nawet po włączeniu DPL czy DS nic się nie zmienia, centralny i efektrowe zaczynają grać a sub milczy...

0
  • #4 08 Lut 2013 23:37
    DarkSnakee
    Poziom 19  

Na próbę podłącz cokolwiek pod to wyjście .. może coś uszkodzone jest w amplitunerze.

0
  • #5 08 Lut 2013 23:41
    mateusz_tbg91
    Poziom 16  

Na to wygląda, że coś z amplitunerem, bo chyba już wszystkich ustawień próbowałem.

Zaraz podłącze jeszcze zwykły wzmacniacz pod to wyjście na subwoofer w amplitunerze i zobaczymy.

Ok sprawdzone:

Po podłączeniu zwykłego wzmacniacza z kolumną do wyjścia amplitunera subwoofer out jest dokładnie tak jak w przypadku subwoofera, zaczyna być coś słychać ale cicho przy ok 60% głośności amplitunera, później już prawie sam charkot.

0
  • #6 10 Lut 2013 00:25
    mateusz_tbg91
    Poziom 16  

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? Od czego zacząć?

0
  • #7 10 Lut 2013 17:20
    mateusz_tbg91
    Poziom 16  

Problem rozwiązany, przeczytałem maunal, trzeba przez 4 sek przytrzymać na pilocie manual select i dać subwoofer on :E

-1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo