Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Port gier. Karta muzyczna z portem gier. Konflikt we/wy 0201.

15 Lut 2005 11:04 11716 32
  • Poziom 11  
    Znajomy kupil dzieciakom kierownice do komputera ale okazalo sie ze nie ma portu gier poniewaz mam zintegrowana karte muzyczna z plyta wiec kupil za 30zl karte muzyczna z portem gier i teraz po wlozeniu tej i zainstalowaniu sterownikow nie dziala wystarczy zeby tylko dzialal port gier muza moze isc przez ta zintegrowana dodam ze jest to na plycie abita nf7. komp podaje informacje ze jest konflikt we/wy 0201 jak to rozgrysc najlatwiej?
  • Poziom 15  
    Wyłącz karte zintegrowaną w biosie i powinno zadziałać.
    Powodzenia
  • Poziom 11  
    wlasnie tak myslalem ale jak ja wylaczyc?
  • Poziom 18  
    Wejdź do Biosu - przytrzymaj klawisz delete po włączeniu komputera, wybirz zakładke Integreted Peripherals, znajdź opcję Audio Controller albo OnBoard kontroller albo coś takiego, w zależności od modelu płyty nazwa jest inna i ustaw Disable lub Off...
    Pozdrawiam...
  • Poziom 15  
    U mnie jest to zakładka Features Setup i tam jest tak jak kolega już pisał OnBoard Controller lub Audio
    Powodzenia
  • Poziom 26  
    wylacz sam port midi na plycie
    albo wykombinuj se wyprowadzenie portu z plyty
    (pewnie sa piny ale niema sledzia z gameportem)
  • Poziom 11  
    ustawilem audio controler na disable i dzwiek jest na dolozonej karcie ale port gier nie dziala w menedzer urzadzen wchodze we wlasciwosci standardowy port gier i tu komunikat To urzadzenie nie moze znalesc odpowiednich wolnych zasobow, ktorych mozna uzyc (kod12)
  • Poziom 18  
    Czy są jakieś inne urzędzenia PCI?? Jeśli tak to wyjmij je i zostaw tylko kartę dźwiękową, zainstaluj sterowniki po czym włóż pozostałe urządzenia...
  • Poziom 15  
    Sprawdź czy przerwanie karty muzycznej nie jest takie samo jak innego użadzenia. Jeżeli tak to przestaw na inne wolne
  • Spec od komputerów
    :arrow: sop
    Sciagnij instrukcje do plyty glownej, a dowiesz sie jak wylaczyc zintegrowna karte w biosie.
    Pewnie zapytasz jak ja znalezc, to bardzo proste.
    Wystarczyc uzyc google i wpisac nazwe plyty:
    http://www.google.pl/search?sourceid=navclient&hl=pl&ie=UTF-8&oe=UTF-8&q=abit+nf7
    I juz drugi link to strona producenta z opisem plyty:
    http://www.abit-usa.com/products/mb/products.php?categories=1&model=8
    Gdzie oczywiscie jest tez instrukcja :-)

:arrow: gader
    Ta plyta nie ma game portu, wiec i pinow na plycie tez nie ma :-)
  • Poziom 11  
    calyczas jest problem z zakres we/wy 0201 0201 nie jet dostepny jak zmienic na inny zasob jezeli w menezedzee urzadzen "urzadzenie oparte na" jest nieaktywne

Dodano po 2 [godziny] 45 [minuty]:

nie ma innych urzadzen PCI jest tylko ta karta dzwiekowa problem tkwi w ustawieniu przerwan jak to zmienic?
  • Poziom 26  
    predaj ta karte i kup przejsciowke usb - midi albo zmien kierownice na
    model z usb
    jak niema innych uzadzen to jaki konflikt
    piszesz ze masz konflikt ale nie napisales z czym :\
  • Poziom 18  
    Spróbuj odinstalować sterowniki karty, wyjmij kartę, włóż ponownie, ściągnij najnowsze sterowniki ze strony producenta i zainstaluj ponownie. Jeśli nie masz innych urządzeń PCI to przerwania powinny zostać przypisane automatycznie bez żadnych problemów...
  • Poziom 15  
    Sprubuj włożyć w inny slot.
  • Poziom 11  
    zmiana sterownikow ani wkladanie do innego slotu nie pomoglo w slotach nie ma zadnych urzadzen ale z plyty kablami wyprowadzone sa usb i kontroler idee 1394 moze to cos pierniczy?
  • Poziom 11  
    Czy nikt nie wie jak to zrobić?
  • Poziom 26  
    wez:
    panel sterowania > system i z menu widok wez zasoby w/g polaczen
    i sprawdz tam co na siebie nachodzi
    jak masz sporo powlaczanych usb to wylacz w biosie te co nie sa ci potrzebne
  • Poziom 11  
    jak daje w/g polaczen wystepuje przy porcie gier rowniez silicon Image Sil 3112 ale jak wchodze we wlasciwosci to nie wystepuje ten sam zasob ktory wystepuje prz porcie gier. Jak przporzadkowac IRQ do portu i do Image...? potworzone sa rowniez mostki np mostek standardu pci do pci do pci u mnie w kompie tego nie ma moze to jest przyczyna?
  • Poziom 26  
    o ile sie nie myle to kontroler raid'u wylacz w bios'ie jak nie korzystasz
    inaczej to raczej nie zrobisz bios pewnie automatycznie
    przydziela zasoby....
  • Spec od komputerów
    Uzywasz tego kontrolera Sil 3112 ?
    Bo jezeli nie to go wylacz w biosie o ile jest zintegrowany.
  • Poziom 11  
    w biosie powylanczalem wszystkie usb , idee 1394 i nic nie pomoglo
  • Poziom 18  
    A może ta karta jest wadliwa. Sprawdź na innym komputerze. Jeśli była kupiona w sklepie to zanieś ją spowrotem, powiedz jaki jest problem i niech ci sprawdzą na miejscu...
  • Spec od komputerów
    :arrow: sop
    Piszesz, ze karta ma konflikt z kontrolerem raid silicon Image Sil 3112, piszemy Ci zebys go wylaczyl, a Ty piszesz ze wylaczyles usb i firewire...
    Czy moglbys w koncu sciagnac instrukcje do plyty i ja przeczytac, a pozniej wylaczyc kontroler?

http://file.abit.com.tw/pub/download/manual/english/nf7_series.pdf

Tutaj masz obrazek z instrukcji, ktorej nie czytales ;-)
  • Poziom 11  
    poprostu nie dopisalem w poprzednim poscie ale wylaczenie raid rowniez nic nie pomoglo wylaczyle wszystko spod biosu co sie dalo i caly czas zolty wykrzyknik przy standardowy port gier i zakres 0201 niedostepny. Moze trzeba gdzies dopisac taki zakres moze poprostu go nie ma
  • Poziom 27  
    Daj se na wstrzymanie, walczę z tym już ponad 3 (słownie - trzy) miesiące (kod 12), i wychodzi na to, że nForce nie obsługuje Game Port. Próbowałem to zrobić na dwóch różnych konfiguracjach z chipsetem nForce i QPA.Lepiej kup sobie na USB, szkoda zdrowia. Pozdro
  • Poziom 13  
    Ja również z tym walczyłem niestety NF-7 ma wielką wade nie da sie w żaden sposób zinstalować portu midi, i nie ma co szukać kartam muzyczna z pewnością jest ok ja prubowałem a 5 kartach i ze wszystkimi lipa !
  • Poziom 10  
    mam ogromną prośbę
    Zalatwilem sobie gamepada Logitech Wingman Thunderpad i po podłączeniu go do game portu Windows mi go nie wykrywa (XP prof)

Udala mi sie w necie znaleź do niego sterowniki ile one nie wykrywają podłączonego sprzętu

Mysle że albo mam w Bosie wyłączony port gier albo po prostu gamepad jest zepsuty!?

NIe mam pojęcia!? U poprzedniego włąściciela działał jeszcze wczoraj wiec co najmniej dziwne!?

Kartę dźwiękową mam Sundbluster Live! i płytę główną ABIT KV7
    Błagam niech ktos mi pomoże...
  • Poziom 26  
    szymonkas napisał:
    mam ogromną prośbę
    Zalatwilem sobie gamepada Logitech Wingman Thunderpad i po podłączeniu go do game portu Windows mi go nie wykrywa (XP prof)

Udala mi sie w necie znaleź do niego sterowniki ile one nie wykrywają podłączonego sprzętu

Mysle że albo mam w Bosie wyłączony port gier albo po prostu gamepad jest zepsuty!?

NIe mam pojęcia!? U poprzedniego włąściciela działał jeszcze wczoraj wiec co najmniej dziwne!?

Kartę dźwiękową mam Sundbluster Live! i płytę główną ABIT KV7
    Błagam niech ktos mi pomoże...

wejdz w panel sterowania >> kontrolery gier i tam go skonfiguruj