Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

udostępnianie połączenia internetowego

kiszmanc 09 Lut 2013 10:08 1443 9
  • #1 09 Lut 2013 10:08
    kiszmanc
    Poziom 8  

Dzień dobry. Mam taki problem . Mianowicie mam router wifi. Sygnał wifi dochzi do laptopa i teraz chce żeby z laptopa poszedł internet po kablu do teleWczoraj spędziłem cały dzień na kombinowaniu przpeczytałem wszystkie tematy o udostępnianiu itd. Wpisywanie te adresy ip itd. cały czas wyskakuje mi że adres ip który wpisuje już jest podpisany blablabla... Teraz proszę was koledzy o napisanie schematu krok po kroku linijka po linijce gdzie w co pisać Itd. I proszę nie odsyłacze mnie linkami do innych. tylko napiscie po koleji. Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

0 9
  • #2 09 Lut 2013 10:16
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

Co za telefon? Marka, model. System jaki na kompie? Kabel jaki?

0
  • #3 09 Lut 2013 14:06
    kiszmanc
    Poziom 8  

U mnie wygląda to tak.
    Internet radiowy dochodzi po kablu do routera wifi. Router rozsyła sygnał wifi do laptopa. I teraz chce z laptopa po kablu podłączyć internet do telewizora. System w lapku to xp pro. Telewizor to panasonic to tx p42ut30e. Problem tkwi z ustawieniami już nie mam pojęcia. Jak co i gdzie wpisać które połączenie udostępnić i w ogóle po prostu zgłupiałem.

Dodano po 28 [minuty]:

Kabel mam zwykły od routera, a drugi skrosowany, na żadnym nie działa.

0
  • #4 09 Lut 2013 15:27
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Udostępniasz aktywne połączenie internetowe (karta bezprzewodowa) na połączenie kablowe (lokalne). Po prawidłowej konfiguracji karta ethernet-owa (połączenie lokalne) powinna otrzymać adresację:
    IP 192.168.0.1
    Maska 255.255.255.0

0
  • #5 09 Lut 2013 16:05
    kiszmanc
    Poziom 8  

Wszystko robiłem wczoraj. Adresy dnS itd. To wyskakuje komunikat że ip już jest i jest konflikt

0
  • #6 09 Lut 2013 16:06
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Połączenie lokalne - ustawione na automatyczne uzyskiwanie adresów. System sam skonfiguruje adresację.

0
  • #7 09 Lut 2013 16:38
    jprzedworski
    Specjalista Sieci, Internet

kiszmanc napisał:
    Teraz proszę was koledzy o napisanie schematu krok po kroku linijka po linijce gdzie w co pisać
    kiszmanc napisał:
    Wszystko robiłem wczoraj. Adresy dnS itd.
    To może odwróćmy sprawę. Napisz dokładnie, krok po kroku, co robisz, a my ci powiemy, co robisz źle. Bo na razie chcesz od nas szczegółową instrukcję, a sam piszesz zdawkowo: "adresy, DNS itd." Właśnie to itd byłoby ciekawe.

0
  • #8 09 Lut 2013 17:48
    kiszmanc
    Poziom 8  

wiec tak w karcie wifi wpisuje 192.168.0.1 dalej 255.255.255.0 dns 8.8.8.8 tak gdzies przeczytalem . ale kombinowalem na wszystkie sposoby. i bez dns i nic jeszcze ikonka mi sie wyswieltla komputerki z wylrzyknikiem czyli polaczenie lokalne i jest tam napisane na chmurce ograniczenie lub brak lacznosci. wczoraj 5 godzin kombinowalem .

Dodano po 12 [minuty]:

malo tego jezeli w ustawieniach karty wifi wpisuje te adresy ginie mi internet w laptopie

Dodano po 27 [minuty]:

teraz ustawilem wszystko na auto w karcie wifi. podlaczylem kablem crossem i o dziwo . w telewizorze jeste tak . sprawdzenie podlaczenia kabla sieciowego ---ok, sprawdzanie adresu ip ---ok, sprawdzam urzedzenia o takim samym adresie ip ---ok, sprawdzanie polaczenia z brama ---ok, tu nastepuje problem z ostatnim punktem SPRAWDZANIE ŁĄCZNOŚCI Z SERWEREM ---X . pozniej jest inforamcja polaczenie z serwerem nie powiodla się (008). i stoje w kropce

0
  • #9 09 Lut 2013 20:08
    jprzedworski
    Specjalista Sieci, Internet

Jakie to Windows????

kiszmanc napisał:
    karcie wifi wpisuje 192.168.0.1 dalej 255.255.255.0 dns 8.8.8.8
    To był pierwszy błąd, na szczęście się z niego wycofałeś. Karta Wi-Fi ma mieć wszystko "auto". 192.168.0.1 to adres, który się sam ustawi, na karcie Ethernet (kabel), gdy uruchamiasz udostępnianie internetu. W konfiguracji karty Wi-Fi, w zakładce "udostępnianie" ma być ptaszek na pozycji: "Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera". A telewizor też ma być na "auto".

0
  • #10 09 Lut 2013 21:25
    kiszmanc
    Poziom 8  

ok. tez tak robilem to jest win xp pro.

po wlaczeniu ptaszka na udostepnij na karcie wifi. po zatwierdzeniu wyskakuje okienko mianowicie...

NIE MOZNA WLACZYC USLUGI UDOSTEPNIANIE POLACZENIA INTERNETOWEGO. POLACZENIE PRZEZ SIEC LOKALNA LAN JEST JUZ SKONFIGUROWANE Z ADRESEM IP WYMAGANYM DO AUTOMATYCZNEGO ADRESOWANIA IP.

Juz nawet odinstalowalem wszytkie karty sieciowe i odnowa zainstalowalem dalej to samo czyli okienko z info.

0