Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-2240 - Po wgraniu firmware'u nie działa

szy_mek 09 Lut 2013 10:19 2181 0
    szy_mek
    Poziom 9  
    Witam,

A więc od początku, kupiłem na alledrogo regenerowany toner (skończył się startowy), miało być szybko łatwo i bezboleśnie. Toner przyszedł dostałem instrukcję zmiany firmware'u, aby można było drukować do końca ( toner bez chipa-regenerowany). Ok, nie patrząc dokładnie co dostałem wgrałem nowy firmware i okazuje się, że mam teraz po podłączeniu kablem samsunga ml-1640, a nie ml-2240.
    Najgorsze jest to, że drukarka uruchamia się w trybie błędu, świeci się czerwona kontrolka i uruchamia się tylko wentylator z tyłu obudowy - na komputerze (zainstalowany mam sterownik od ml-1640 i ml-2240) Smart Panel mówi, że "pokrywa otwarta", faktycznie oba czujniki są "wciśnięte", wentylator z tyłu działa tylko wtedy, gdy oba są wciśnięte.

Próbowałem później wgrywać firmware z ml-2240, ale dalej na komputerze drukarkę wykrywa jako ml-1640 i cały czas ten sam komunikat.
    wgrywałem firmware:
    FIX_ML1640_V1010093
    FIX_ML2240_V1010083

Okazało się, że problemem był zły firmware, potrzebny był dedykowany do danej drukarki, pomógł mi pan z forum, który na pewno zna się na tym.
    Drukarka jest już zresetowana i sprawna.
    Pana który pomoże w takich sytuacjach można znaleźć pod gg (45540147) bądź e-mail (artech8@tlen.pl) - zajmuje sie zawodowo chyba dla każdej drukarki.
    nic ecoprint
    Pozdrawiam, i jeszcze raz dziękuję za pomoc
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się