Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE40EH5300W - Menu seriwisowe - ustawienia

antares 09 Lut 2013 10:23 8373 12
  • #1 09 Lut 2013 10:23
    antares
    Poziom 17  

Witam !

Mam prośbę, mógłby mi ktoś podać jaka jest wartość TYPE w menu serwisowym dla tego modelu, bo gdzies wyczytałem, mozna odblokowac PVR i przez pomyłkę zmieniłem TYPE i nie wiem jaki był symbol na poczatku.

edit: W zależności od ustawień parametru TYPE wyświetla się inna nazwa urządzenia:

Po części sprawdziłem dla : 40P6AF0D , 40R6AF0D, 40A6AF0D, 40H6AF0D wyświetla normalna nazwę urządzenia czyli UE40EH5300, dla 40P1AF6E, 40A2UF0E itd wyświetla UE40ES5300, sa tam jeszcze ustawienia dla 22, 32, 37, 46, 55 cali. Nie wszystkie sprawdzałem, nie mam pojęcia jaka jest róznica miedzy poszczególnymi symbolami a nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji.

Pozdrawiam
    Marek

Opis odblokowania dla modelu 32"

Witam, postanowiłem założyć osobny temat dla modelu 5300 w oparciu o poradnik dla LExxC650 i podobnych. Oto sposób postępowania:
    1. Włącz tryb serwisowy (INFO -> MENU -> MUTE -> POWER)
    2. Na komputerze podłączonym do tej samej sieci co TV uruchom "ruSamsungTVCommunicator" (jest nowsza wersja). Zaczekaj, aż wykryje TV (zawyje syrena), w TV zezwól na połączenie.
    3. Mniej więcej w prawym dolnym rogu okienka są dwa przyciski - "Factory" i "3Speed", wciśnij je w podanej kolejności.
    4. W telewizorze wybierz kolejno: "Control" -> "Sub Option" i zjedź kursorem do "PVR Support".
    5. Naciśnij ENTER (lub strzałkami w bok) i zmień z "OFF" na "ON".
    6. Przyciskiem RETURN wróć do poprzedniego menu i zjedź kursorem na sam dół, wybierz "Config Option".
    7. Podświetl kursorem opcję "PVR RECORD NUM" (u mnie szósta pozycja od dołu) i zmień wartość z "0" na "1".
    8. Ponownie klawiszem RETURN wróć do poprzedniego menu, znowu wybierz "Sub Option" i sprawdź, czy "PVR Support" nadal jest włączone (w moim przypadku się wyłączyło, ale chyba nie jest to regułą).
    9. Naciskaj RETURN aż wrócisz do głównego menu serwisowego i zapisz zmiany naciskając na pilocie POWER.
    10. Włącz TV w normalny sposób i przetestuj działanie PVR.
    Potwierdzam działanie nagrywania oraz timeshift na sofcie T-MST10PDEUC-1023.2 i dziękuję wszystkim, którzy wyrazili swe opinie w wątku dla LExxC650 przyczyniając się do powstania tych poradników.

link do forum http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/87787-samsung-ue32eh5300-odblokowanie-pvr.html

Edit:

Przekopałem internet i znalazłem fajne forum, gdzie droga dedukcji doszedłem do tego, ze ustawienie TYPE dla mojego modelu najprawdopodobniej będzie takie:

40A6AF0D

http://www.avsforum.com/t/1406151/the-officia...12-samsung-eh4000-eh5000-eh5300-owners-thread

Znalazłem również jak rozszyfrować owe oznaczenie, może komuś się przyda
    http://www.avforums.com/forums/17298370-post1000.html

Jeżeli znalazła by sie osoba, która może potwierdzić owe ustawienie, to bym był wdzięczny

0 12
  • #2 09 Lut 2013 22:05
    antares
    Poziom 17  

OK, sytuacja opanowana, jak na razie mam ustawione na 40A6AF0D i chyba jest ok.
    Teraz dobra wiadomość, odblokowałem funkcję nagrywania w tym TV na najnowszym sofcie 1032.

Nie będę opisywał co i jak bo wszystko jest ładnie opisane, ale warto przeczytać cały temat, wtedy wiele się wyjaśni i jaki błąd popełniali co niektórzy, myśląc, że nowszy firmware jest zablokowany.

Bardzo fajnie nagrywa i działa również time shift.

Pozdrawiam

0
  • #3 09 Lut 2013 23:21
    zorbek
    Poziom 30  

Fajnie by było jakbyś wiedział co zmieniasz.
    Zmieniasz typ panela a nie model telewiozra w tym parametrze o którym piszesz.

0
  • #4 10 Lut 2013 06:19
    antares
    Poziom 17  

To fakt, ale dzięki temu czegoś się nauczyłem i teraz już wiem co oznacza ten ciąg znaków i jak to rozszyfrować.
    Tak na marginesie, ta opcja nagrywania to fajna rzecz, ale niestety do odtworzenia tylko na TV, gdyż TV formatuje dysk w formacie nie dającym się odczytać pod windows, przez co partycja jest widziana, jakby nie sformatowana. Ale to inny temat.

0
  • #5 10 Lut 2013 09:12
    zorbek
    Poziom 30  

Partycję bez problemu odtworzysz programem widzącym partycje linuksowe.

Bo jak byś poczytał to byś wiedział że do odtwarzania pliku na komputerze potrzebne jest złamanie zabezpieczenia DRM.
    Pamiętaj też że na chwilę obecną odbiornik stracił gwarancję.

0
  • #6 10 Lut 2013 11:48
    antares
    Poziom 17  

Tak wyczytałem, dlatego napisałem że to inny temat a nie chciałem się rozpisywać, bo nie jest to związane z tematem.
    Co do gwarancji, co za problem zmienić ustawienia domyślne? No chyba, że padnie całkowicie, ale serwis nie bawi się w firmware, tylko wymieniają całe moduły, bądź płytę główną.

0
  • #7 10 Lut 2013 14:45
    zorbek
    Poziom 30  

Gorzej gdy padnie Ci zasilacz lub panel i po uruchomieniu będzie inny model :)

0
  • #8 10 Lut 2013 16:17
    antares
    Poziom 17  

Mam zmienione tylko parametry PVR w menu serwisowym, znaczy się na włączone. Metoda opisana powyżej zmienia tylko stawienia z off na on, aczkolwiek na forum można doczytać, ze można zmienić, nie chce teraz z głowy strzelać w którym miejscu, nazwę - model na wyższy w tym przypadku identycznym wręcz modelem jest UE40EH5450 z opcja nagrywania dostępna przy zakupie. Taką zmianę też robiłem i wszystko ładnie działało, na inny model nie próbowałem, bo działać może i by działał, jedynie funkcje które by obsługiwał wyższy model były by nie obsługiwane np. wbudowana karta wifi.

Tak, że mam normalnie ustawiony model UE40EH5300 z odblokowaną opcją nagrywania, w razie jak piszesz awarii zasilacza czy panela, żeby nie było niespodzianki w postaci innego modelu w menu. Wszystko wziąłem pod uwagę :D .
    Oznaczenie panela z tego co wyczytałem na forach mam na 99% prawidłowe.
    Całą ta operację zrobiłem w ramach edukacji z czystej ciekawości, czy faktycznie się da, o przydatności wypowiadać się nie będę ze względu na tą uciążliwość w odczycie i formacie samego dysku, bo by trzeba było "żąglować" dyskami jednym tylko na te nagrania drugim na inne media, co jest trochę bez sensu i mało praktyczne i nie ekonomiczne.
    Zapewne, jak się pojawi nowsza wersja oprogramowania dla tego TV, to z pewnością ją wgram, bo lubię mieć nowszą skoro jest, zawsze jakieś tam ewentualne błędy są eliminowane i pewnie nie będę już odblokowywał tego PVR.
    Wszystko to jak pisałem było z czystej ciekawości.
    Widać jak producenci robią nas w bambuko, wydając coraz to "nowsze" modele i droższe z dodatkowymi funkcjami, które tak de fakto obsługują starsze modele, tylko mają je zablokowane. Tak było jest i będzie nadal :cry:

0
  • #9 10 Lut 2013 17:15
    jur1
    Specjalista techniki DVD

antares napisał:
    Widać jak producenci robią nas w bambuko, wydając coraz to "nowsze" modele i droższe z dodatkowymi funkcjami, które tak de fakto obsługują starsze modele, tylko mają je zablokowane. Tak było jest i będzie nadal

I żeby tak jeszcze pomontowali w środku wszystko co można zamontować to wszystkie modele robiłyby to samo. Nie jest to takie oczywiste, jakbyś porównał płyty tego samego modelu ( różne versje ) mógłbyś wtedy pisać takie b... .

0
  • #10 10 Lut 2013 20:35
    antares
    Poziom 17  

Nie, no ja nie generalizuje, zgadza się, że ten sam model z inną rewizją, może mieć zmienioną PCB, dodane, bądź ujęte pewne elementy, czy też zastąpione lepszymi bądź gorszymi podzespołami i w zależności od rodzaju matrycy inny układ zasilania, ale nadal nazywa się produktem "X" a nie "Y", mimo, że wewnątrz zastosowano drobne zmiany kosmetyczne, to oferuje tą samą funkcjonalność.
    Więc łatwo z produktu "X" zrobić "Y" blokując wcześniej w "X" pewne rzeczy i nadać "Y" nową nazwę.
    Takie praktyki są dość powszechnie znane z nagrywarek CD, DVD, gdzie wgranie firmware z nowszego modelu do starszego robiło go bardziej funkcjonalnym pod względem prędkości zapisu. to samo było z kartami graficznymi chociażby znana swojego czasu przeróbka ATI 9550 na 9600, czy tez nowsze z zablokowanymi potokami, procesory z zablokowanymi rdzeniami, przykładów można mnożyć, więc bzdur nie piszę. Nie wspomnę już o produktach które mają te same "wnętrzności", ale występują pod inna marką i w innej obudowie.

0
  • #11 10 Lut 2013 23:08
    mirex
    Poziom 43  

Więc dlaczego uważasz, że producenci robią nas w bambuko? :)
    Przecież sprzedają coś, co jest warte więcej, za mniejszą kasę. Jako model prostszy, mniej funkcjonalny.
    I doskonale wiedzą, że jeśli coś jest do "przerobienia", to zostanie w szybkim czasie odkryte przez ludzików. :)
    Producenci siedzą w tym biznesie nie od wczoraj.
    I doskonale wiedzą w czym rzecz. A jednak to robią.
    Pewne rzeczy bywają jeszcze po prostu "nie dorobione" i choć są fizycznie, to lepiej je ukryć. Bo inaczej nieustające problemy z obsługą gwarancyjną choćby. Bo z tym zadziała, a z tym już nie, choć powinno, bo to potrafi, a to już nie, choć śmiesznym się wydaje dlaczego nie może, skoro ... itd.

1
  • #12 11 Lut 2013 11:43
    antares
    Poziom 17  

OK, może z tym robieniem w bambuko trochę przesadziłem. Nie mam nic przeciwko :D , wręcz przeciwnie. Dla bardziej wtajemniczonych i poszukujących, to raj na ziemi, bo z "gorszego" mogą sobie zrobić lepszy bez wydawania dodatkowych pieniędzy. Dla zwykłego konsumenta, to wachlarz produktów, gdzie przed wyborem ma dylemat jaki model w tym gąszczu wybrać, niby podobny a jednak w każdym przypadku coś dodatkowego, innego oferuje, a nam wiadomo,że to ten sam produkt w ten bądź inny sposób ograniczony celowo.

Sprawa jest prosta, producenci celowo nie dają wszystkiego co można od razu, tylko dozują pewne rzeczy, albo celowo ograniczają pewne funkcjonalności. Producenci mają na kilka lat w przód już wszystko ustawione :). Linia produkcyjna kosztuje, więc najprościej z jednej lini produkcyjnej można zrobić zamiast jednego produktu powiedzmy 10 wyłączając, zmieniając pewne funkcje w firmware i nadając im inne nazwy, obudowy itp. Chodzi o to, by mieć jak największy wachlarz produktów do wyboru, a klient ma być świadomy, że nabywa coraz to nowszy inny i bardziej funkcjonalny produkt.
    Gdyby producent dał nam wszystko co możliwe, to dawno by poleciał z torbami, bo w końcu nie miał by co produkować, bo rynek by się nasycił, a tak ma na lata rozłożoną produkcję oferując ten sam " lepszy" model.

Wiem coś o tym, bo pracowałem w firmie, gdzie produkowaliśmy produkt o wysokiej jakości, ale ten sam produkt był sprzedawany, jako gorszy jakościowo i lepszy w zależności jaki certyfikat nabywca sobie zażyczył, oczywiście różnica była też w cenie. Zarówno jeden jak i drugi otrzymywał ten sam produkt, ale zwykły papierek dawał temu drugiemu poczucie "wyższości", że bierze produkt lepszej jakości.
    Czy był tego świadomy?, nie wiem, od wciskania "kitu" jest dział marketingu.

0
  • #13 11 Lut 2013 12:28
    jur1
    Specjalista techniki DVD

I wszystko jasne, stare powiedzenie " Każdy sądzi według siebie ".
    Kolego antares odebrałeś mi właśnie chęci do dalszego komentowania tematu.

0