Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wentylator, płyta główna - Wentylator podłączony do płyty głównej nie działa

mixdrzazga 09 Lut 2013 14:18 2304 4
  • #1 09 Lut 2013 14:18
    mixdrzazga
    Poziom 9  

Witam, mam sterownik obrotów wentylatorów w oparciu o temp. powietrza w obudowie. Sterownik posiada wyświetlacz LCD w obudowie, posiada 2 wyjścia dwupinowe (+ i -).
    Jedno wyprowadzenie jest w porządku i działa jak trzeba, lecz niestety drugie coś jest uszkodzone, chciałem podłączyć jeden z wentylatorów do płyty głównej, lecz wentylator posiada dwa kable, a płyta ma gniazdo 3-pinowe.
    Wentylator podłączyłem tak, że na skrajny pin podałem masę, a na środkowy zasilanie, drugi skrajny pin zostawiłem pusty - wentylator nie działał, obawiam się, że płyta, aby sterować wentylatorem potrzebuje również wiedzieć, że coś jest podłączone, czyli żółty przewód jest wymagany.

Jeśli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu. Jeśli mam rację polećcie dobry cichy wentylator do 15zł o średnicy 80mm.

0 4
  • Sklep HeluKabel
  • #2 09 Lut 2013 14:57
    gonzalo
    Poziom 31  

Pytanie, który skrajny pin podałeś na masę?

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 09 Lut 2013 17:20
    mixdrzazga
    Poziom 9  

Masę podałem na lewy pin

0
  • #5 09 Lut 2013 19:10
    mixdrzazga
    Poziom 9  

może powinienem faktycznie podłączyć na odwrót, jednak przewody od wentylatora posiadają wtyk, który uniemożliwiał odwrotnego podłączenia, myślałem, że jest to wina braku przewodu od sensora. Teraz nie mam dostępu do kompa, jak podłączę na odwrót i nadal nie będzie działał, kupię nowy wentylator z sensorem.

0