Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CD Pioneer PD-4550 Odpadla soczewka, po kilku min nie czyta.

waco 15 Lut 2005 12:38 1468 6
  • #1 15 Lut 2005 12:38
    waco
    Poziom 28  

W CD odkleila sie soczewka. Szczescie, ze jescze byla w srodku. Po przyklejeniu je na miejsce CD zaczal czytac plyty i normalnie grac; jednakze po kilku minutach odtwarzania CD przestaje calkowicie czytac plyty. Trzeba go wylaczyc i odstawic do ostygniecia. Czyzby soczewka zostala nieprawidlowo zamontowana. Przykleilem ja kalafonia - dwiema kropelkami po przeciwleglej srtonie.

0 6
  • #2 15 Lut 2005 19:52
    PEJO
    Poziom 21  

kalafonią?? ok... po wyłaczeniu i ponownym właczemiu działa poprawnie?

0
  • #3 16 Lut 2005 11:37
    waco
    Poziom 28  

nie, trzeba odczekac az ostygnie. A czym kleic takie soczewki. Wiekszosc kleji je uszkadza.

0
  • #4 16 Lut 2005 19:17
    arko100
    Admin grupy RTV

Przypatrz się dokładnie elektronice. Zwróć uwagę na zimne luty.
    Ja soczewki przyklejam silikonem.

Powodzonka

0
  • #5 16 Lut 2005 20:55
    ARservice
    Poziom 21  

Przyklej soczewkę klejem od klejarki ,sam bym zmienił na nowy laser sprawdz tez czy ci fokus nie zmienił sie byc moze masz słaby laser i nie doczytuje płyty (laser jest za nisko płyty)

0
  • #6 16 Lut 2005 21:55
    PEJO
    Poziom 21  

ja kleje soczewki butaprenem;) im mniej kleju tym lepiej... poniewasz fabryczny sprzet jest dokładnie zrobiony jesli chodzi o wage... jesli ty "obsmarkałes" to kalafonia to zmieniłes wage... moze sie myle al jak narazie moja teoria skutkuje...

przepraszam za wyrazenie "obsmarkałes";)

0
  • #7 17 Lut 2005 09:23
    adam21061
    Poziom 10  

Ja malo siedze w temacie ale kiedys mialem taka usterke w Pioneerze PD-Z 74 T.
    Soczewke przykleilem dwuskladnikowym UHU -jakis epoksyd przezroczysty.
    2 bardzo male krople kleju (tak na czubku szpilki) na fabryczne miejsca po przyklejaniu soczewki lasera.Minely juz ponad 3 miesiace i sprzet dziala bez zarzutu.Ale kleju dalem bardzo malo i z boku soczewki ,jak najdalej od pola optycznego.
    Ten epoksyd jest lepszy od "kropelek" ktore sa cyjanoakrylowe i "rozpuszczaja" niektore gatunki tworzyw sztucznych.
    Butapren bedzie jeszcze lepszy bo nie bedzie wchodzil w reakcje z tworzywem soczewki.
    Tylko ze ja w pionerze mialem latwo bo dobrze bylo widac slady po fabrycznym ustawieniu i staralem sie ustawic maksymalnie dokladnie.

0