Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pioneer deh 2120ub - pobiera dużo prądu

09 Lut 2013 17:31 1764 6
  • Poziom 12  
    Mam taki problem:
    po podłączeniu tego radia do samochodu pobór na amperomierzu pokazuje 0,67A i aku rozładowane w max 3dni.
    Z podłączonym innym radiem(też pioneer) pokazuje 4,7mA(samochód może stać z nim dwa tygodnie i pali od strzała).
    Co może być powodem takiego poboru? co może być zepsute w radiu?
  • Poziom 34  
    Może być wiele rzeczy, trzeba posprawdzać, może być końcówka mocy.
  • Poziom 12  
    A jakieś podpowiedzi? ;p
    Dam rade to zrobić sam czy trzeba oddać do jakiegoś pkt napraw ?
    Mam do tego radia pełen schemat
  • Spec od komputerów
    Podpowiedź już dostałeś. Ze schematem namierzenie przyczyny to już bułka z masłem, pod warunkiem, że znasz podstawy i masz sprzęt potrzebny do wykonania pomiarów.
  • Poziom 12  
    podstawy znam, tylko co jeszcze może być powodem oprócz końcówki mocy?
    dodam jeszcze że radio gra jak szalone ;) dlatego wątpię żeby to była końcówka
  • Poziom 34  
    Jak masz schemat to tak jak pisałem, zacznij od końcówki mocy czy na czuwaniu się wyłącza, chyba nie muszę na której nodze układu masz to sprawdzić,
  • Poziom 12  
    Ok muszę podłączyć w domu pod 12v i zobaczymy ;)
    Myślę że dam rade to sam zrobić choć nie ma za dużej wprawy ale coś tam już robiłem ;)
    Najgorsze jest to że nie zawsze do końca mogę się odnaleźć na schemacie ideowym ;/

Dodano po 2 [godziny] 10 [minuty]:

Po rozłożeniu radia stwierdziłem, że to nie na moje umiejętności i muszę to oddać do kogoś znającego się na tym.
    Mam tylko pytanie, jak to możliwe żeby końcówka grała bardzo dobrze i brała prąd(czyli niby była uszkodzona)?

Zdania rozpoczyna się wielką literą - do poprawy.
    Zasady działu też się kłaniają = przenoszę do Piaskownicy. [damiancz]