Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TL-WR740N - Brak dostępu do sieci poprzez router TP-Link (dostawca sieci UPC)

korasino 09 Feb 2013 17:43 2388 3
    korasino
    Level 2  
    Witam,
    mam problem z routerem TP-Link TL-WR740N, konfiguruje sieć według instrukcji (dodam, że program z płyty którą dostałem do routera nie działa, wyskakuje błąd windowsa, pobrałem ten program z sieci i jest ten sam problem(Easy Setup Asistant)). Komputer ma połączenie z routerem, ale nie ma dostępu do sieci. Próbowałem klonować adres MAC (w sumie nie wiem co to jest, w ogóle się nie znam na routerach itp.) Router konfigurowałem przez połączenie się z nim przez przeglądarke i użycia opcji Quick Setup, ręcznie też próbowałem ustawiać i nic. Mam internet od UPC w bloku, nie mam żadnego innego modemu, kabel idzie "ze ściany". Jeśli komputer podłączony jest bezpośrednio przez ten kabel to wtedy łapie sieć. Proszę o pomoc, pozdrawiam.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    CHACA
    Level 43  
    Podłącz kablowo router do komputera zaloguj przez przeglądarkę po adresie IP tego WR-a. Sklonuj mac adres karty sieciowej komputera do routera potem save i reboot. Podłacz kabel od dostawcy do gniazda WAN routera wejdż w zakładkę Status i sprawdź czy masz przydzieloną adresację. Pokaż screen na forum po tych operacjach.
    korasino
    Level 2  
    Zrobiłem to samo co wcześniej, tylko z odłączonym podczas konfiguracji kablem internetu od routera(WAN), problem sam się rozwiązał i wszystko działa, dzięki, pozdrawiam.
    User removed account
    Level 1