Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W203 2.7CDI 2001 - Tryb awaryjny skrzyni

09 Lut 2013 18:52 12474 12
  • Poziom 21  
    Witam. Problem polega na tym, że po przekręceniu stacyjki skrzynia jest od razu w trybie awaryjnym; czasami zdarzy się, że jest OK.
    Sprawdzone:
    1. Wiązka od sterownika do skrzyni
    2. Elektrozawory shiftowe
    3. Płyta sterująca w skrzyni biegów podmieniana

Błędy jakie występują to P2600 i P2602
    Pierwszy z nich wskazuje na brak zasilania na zacisku 87 ( i tu moje pytanie który to jest zacisk, lub gdzie on się znajduje).
    Drugi wskazuje na brak zasilania elektrozaworów shiftowych.

Może ktoś posiada rozpiskę instalacji(opis złącz wejściowych) dochodzącej do sterownika skrzyni biegów.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 31  
    Sprawdź zasilania. Zacisk 87 to zasilanie po przekaźniku.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 21  
    Na jednej złączce do której dochodzą trzy kable, jest masa i jeden plus, nie wiem natomiast co ma być na tym trzecim.
  • Poziom 21  
    Kolor przewodu biało-zielony. Podmieniłem sterownik na inny i teraz jest błąd 2502 - niewiarygodny bieg. Po usunięciu błędu na postoju rozpoznaje bieg, natomiast po przejechaniu niewielkiego dystansu wyrzuca ten błąd.
  • Poziom 14  
    Znajomy miał kiedyś podobny problem,auto paliło,ale skrzynia wchodziła w tryb awaryjny,jemu pomogła wymiana akumulatora,mimo że na starym palił ok.Też W203
  • Poziom 31  
    A w trybie "tip", gdy ręcznie zmieniasz biegi też jest ten błąd. Kodowanie takie samo w obu sterownikach?
  • Poziom 21  
    Zamówiłem następny sterownik, bo ten jest na 100% uszkodzony, sprawdzałem w innym Mercedesie.
    Zamontowałem następny sterownik i dalej to samo.
  • Warunkowo odblokowany
    czy sterowniki są o tych samych numerach ? jest to ważne
  • Poziom 21  
    Tak są o tych samych numerach.
  • Warunkowo odblokowany
    Podpinałeś komputer ? Widzi predkosci skrzyni ( dwie prędkości)?
  • Poziom 21  
    W trybie TIP nie zmienia biegów i również wyrzuca błąd.
    Tak widzi prędkości zarówno na wejściu i wyjściu.
    Jeszcze jedno pytanie, czy błąd szyny CAN w sterowniku silnika, może powodować, że skrzynia wchodzi w tryb awaryjny.
  • Poziom 31  
    endriu233 napisał:
    ...
    Jeszcze jedno pytanie, czy błąd szyny CAN w sterowniku silnika, może powodować, że skrzynia wchodzi w tryb awaryjny.

Tak.