Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Samsung RL34HGPS - nie wyświetla tempetatury w lodówce

tomek2000 09 Lut 2013 18:53 5274 6
  • #1 09 Lut 2013 18:53
    tomek2000
    Poziom 23  

Mam problem z lodówką Samsung RL34HGPS z wyświetlaczem temperatury na drzwiach. Nie wyświetla temperatury w części "lodówkowej". Temperaturę zamrażarki pokazuje prawidłowo.
    W miejscu gdzie powinna być wyświetlana temperatura lodówki wyświetlany jest znak "-".
    Miał ktoś już taki problem? Czyżby uszkodzony był czujnik temperatury? Jak się dostać do niego, żeby go sprawdzić?

1 6
  • #2 09 Lut 2013 19:50
    euro2L
    Poziom 41  

A jaka temperatura w lodówce
    Uszkodzenia czujników mają inne oznaczenia

2
  • #3 09 Lut 2013 22:03
    tomek2000
    Poziom 23  

Temperatura normalna. Zastanawiam się czy to przypadkiem nie wyświetlacz, bo podobno to jest ich wada fabryczna.

0
  • #4 09 Lut 2013 23:20
    emoemo
    Poziom 15  

witam
    Niestety nie mam nic od tej lodówki ale mam pytanie.

Lodówka się włącza i wyłącza??

czy znak "-" pojawia się na samym środku wyświetlacza, czy jest wyśrodkowany ?? czy jakoś po rogu?

A tak na przyszłość :P Tym więcej elektroniki tym większa awaryjność.

Pozdrawiam

0
  • #6 10 Lut 2013 11:58
    tomek2000
    Poziom 23  

W tej chwili nie mam dostępu do tej lodówki, ale faktycznie warto by sprawdzić co wyświetla podczas regulacji, bo może np. wyświetla temperaturę 4st a 3 segmenty są spalone :)

Znak "-" świeci się na środku i to mnie zmyliło.

Lodówka działa normalnie. Faktycznie - gdyby uszkodzony był czujnik to chyba by nie działała, bo jest tylko jeden czujnik informujący procesor o temperaturze (nie ma mechanicznego termostatu).

0
  • #7 20 Lut 2013 22:33
    tomek2000
    Poziom 23  

No i się wyjaśniło...

Moduł wyświetlacza był w pełni sprawny. Łatwo go sprawdzić zasilając (np. z zasilacza 5V przez rezystor 1k) poszczególne segmenty.

Uszkodzony był jeden z przewodów przy przejściu z drzwi do wnęki nad komorą lodówki. Źle została założona maskownica drzwi i przewód został przecięty. Wystarczyło go połączyć przesuwając jednocześnie całą wiązkę żeby nie pracował w nadwyrężonym miejscu i wszystko działa bez problemu.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

1