Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Samsung RL34HGPS - nie wyświetla tempetatury w lodówce

09 Feb 2013 18:53 6879 6
  • Level 23  
    Mam problem z lodówką Samsung RL34HGPS z wyświetlaczem temperatury na drzwiach. Nie wyświetla temperatury w części "lodówkowej". Temperaturę zamrażarki pokazuje prawidłowo.
    W miejscu gdzie powinna być wyświetlana temperatura lodówki wyświetlany jest znak "-".
    Miał ktoś już taki problem? Czyżby uszkodzony był czujnik temperatury? Jak się dostać do niego, żeby go sprawdzić?
  • Level 41  
    A jaka temperatura w lodówce
    Uszkodzenia czujników mają inne oznaczenia
  • Level 23  
    Temperatura normalna. Zastanawiam się czy to przypadkiem nie wyświetlacz, bo podobno to jest ich wada fabryczna.
  • Level 15  
    witam
    Niestety nie mam nic od tej lodówki ale mam pytanie.

Lodówka się włącza i wyłącza??

czy znak "-" pojawia się na samym środku wyświetlacza, czy jest wyśrodkowany ?? czy jakoś po rogu?

A tak na przyszłość :P Tym więcej elektroniki tym większa awaryjność.

Pozdrawiam
  • Level 23  
    W tej chwili nie mam dostępu do tej lodówki, ale faktycznie warto by sprawdzić co wyświetla podczas regulacji, bo może np. wyświetla temperaturę 4st a 3 segmenty są spalone :)

Znak "-" świeci się na środku i to mnie zmyliło.

Lodówka działa normalnie. Faktycznie - gdyby uszkodzony był czujnik to chyba by nie działała, bo jest tylko jeden czujnik informujący procesor o temperaturze (nie ma mechanicznego termostatu).
  • Level 23  
    No i się wyjaśniło...

Moduł wyświetlacza był w pełni sprawny. Łatwo go sprawdzić zasilając (np. z zasilacza 5V przez rezystor 1k) poszczególne segmenty.

Uszkodzony był jeden z przewodów przy przejściu z drzwi do wnęki nad komorą lodówki. Źle została założona maskownica drzwi i przewód został przecięty. Wystarczyło go połączyć przesuwając jednocześnie całą wiązkę żeby nie pracował w nadwyrężonym miejscu i wszystko działa bez problemu.

Dziękuję wszystkim za pomoc.