Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TERMET GCO-DP-21-13 - Czy taki piec sprawdzi się na powierzchni 50m2?

vw_golfik 09 Feb 2013 20:52 4059 14
    vw_golfik
    Level 10  
    Witam, jako że kupiłem mieszkanie ogrzewane gazowo a stary piec zjada mi ogromne ilości gazu zamierzam zakupi nowy piec gazowy dwufunkcyjny.
    Zrobiłem małe rozeznanie co do firm i w sumie w każdym sklepie zachwalają co innego, a to Immergas, a to Buderus, Junkers,Termet.
    Kocioł ma by z zamkniętą komorą spalania, rozważam dwie opcje zasysania powietrza,a mianowicie kocioł jest w rogu mieszkania przy samej ścianie,na 1 piętrze zaś nademną strych. Pierwsza opcja to wykorzystac aktualny komin i poprowadzic rurę 2w1 lub druga opcja aby ograniczyc koszty komina zainstalowanie w kanale jedynie kwasowej rury odprowadzającej spaliny zaś powietrze doprowadzic z boku ściany.
    Kocioł ma dostarczyc ciepłą wodę na max 10m od pieca.
    Rozważam zakup kotła TERMET MINITERM Elegance TURBO 2-F GCO-DP-21-13 .
    Polecano mi go ze względu na to że ma wymiennik rurka w rurce co przy mocno zakamienionej lubelskiej wodzie jest lepszym rozwiązaniem.

Polecano mi również Immergas Mini EOLO Star lecz ten piec względem Termeta jest droższy o ok. 600zł.

Mieszkanie ocieplone, powierzchnia do ogrzania to ok 52m2 gdzie wystepuja grzejniki purmo szer.40cm;1m;1,60m;grzejnik drabinkowy łazienkowy.

Proszę o poradę czy warto dokładac i zakłada Immergas czy taki Termet będzie ok?Zda egzamin w takim mieszkaniu?
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    kajek
    Level 11  
    Na ogrzanie 50 m2 potrzeba mocy około 6 kW - np. 3 x kaloryfer po 2 kW.
    Dodaj do tego grzanie wody.W/g mnie te 20 kW spokojnie wystarczy.
    Nie przepłacałbym za piec a z kominem wybierz wariant 2-gi.
    PS.
    Byłem posiadaczem Immergasu - ogrzewał 70 m2 pom. socjalnych +woda , ale w ciągu 5 lat 3 naprawy.
    Zbigniew Rusek
    Level 37  
    Nawet nie trzeba tyle mocy do ogrzania. Na 50m2 w największe mrozy nie będzie trzeba nawet 4kW, zwłaszcza, że mieszkanie jest ocieplone. Ale ciepła woda użytkowa to już ok. 20kW, jeśli chce się mieć komfort jej użytkowania.
    1tropek
    Level 23  
    vw_golfik wrote:
    Rozważam zakup kotła TERMET MINITERM Elegance TURBO 2-F GCO-DP-21-13 .
    Polecano mi go ze względu na to że ma wymiennik rurka w rurce co przy mocno zakamienionej lubelskiej wodzie jest lepszym rozwiązaniem.

Jest odwrotnie.
    Przy mocno twardej wodzie - płytówka.
    Kup Mini-Max Termetu.
    vw_golfik
    Level 10  
    To już teraz nie wiem, byłem w autoryzowanym serwisie Termetu i mi polecali MiniTerm. :|
    bro2004
    Level 29  
    Miniterm jest prostszy w budowie, więc mniej elementów do ewentualnego zepsucia :)
    Ja tam zawsze polecam go. Może dlatego, że za dużo odkamieniam wymienników płytowych w różnych kotłach takich jakie są w MiniMaxie...
    vw_golfik
    Level 10  
    Kolejny fachowiec powiedział że to badziewie i żebym szukał buderusa. Ile firm tyle opini.
    bro2004
    Level 29  
    Haha. Dobry "fachowiec".
    Porównaj ceny części i serwisu. Buderus blado wtedy wygląda.
    User removed account
    User removed account  
    vw_golfik
    Level 10  
    To co wybrać, Buderus U042K, IMMERGAS EOLO MINI 24kw 2-F, Termet Miniterm?
    User removed account
    User removed account  
    vw_golfik
    Level 10  
    Chciałem podziękowa wszystkim za sugestie i pomoc, po wszelakich konsultacjach z sporą ilością osób postanowiłem kupic Buderusa. Mam nadzieję że nie będę żałował.
    Pozdrawiam
    Markus
    User removed account
    User removed account