Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

awaryjnosc pralki Ariston WMD 722 EU

rob4u 09 Feb 2013 21:19 8745 15
    rob4u
    Level 10  
    Witam, chcialem zapytac, czy ktos z Was ma doswiedczenie, z pralka MWD 722 EU?
    W przeciwienstwie do dobrze ocenianego modelu MWG 722 PL produkowanego w Polsce, posiada ona funkcje latwego prasowania, ktora wydaje sie byc przydatna szczegolnie przy 3-ce dzieci ale nie wiem jak wyglada z awarajnoscia tego modelu. Bede wdzieczny za pomoc!
    ag1112
    Level 14  
    Mam od roku tą pralkę - nic niepokojącego do tej pory nie zauważyłem
    rob4u
    Level 10  
    Można zapytać, jakich programów Pan używa i czy standardowe programy zdają egzamin bez dodawania opcji prania wstępnego czy tez dodatkowego płukania? Jaki jest czas prania dla bawełny przy 40 stopniach? Czy korzystacie Państwo również z funkcji "łatwe prasowanie" i czy zdaje ona rzeczywiście egzamin tzn. czy pranie jest mniej pomięte w stosunku gdy sie tej funkcji nie włączy?
    ag1112
    Level 14  
    Używam głónie Bawełna kolorowe 40*c bez dodatkowych opcji: Czas 1:25 z opcją usuwania plam bodajże 1:56
    Przy ręcznikach Bawełna biała 60*c z dodatkowym płukaniem: Czas 2:16 Z rezultatu prania przy podstawowym programie jestem zadowolony.
    Z funkcji łatwe prasowanie nie korzystałem - ona polega chyba tylko na zmniejszeniu obrotów wirowania do 600.

Tutaj jest film z programami:

rob4u
    Level 10  
    Dziękuje za czasy i film z programami ale zastanawiam sie teraz, czy ma Pan tak jak na filmie model "ECO6D 109" na 6kg z A+ czy tez "WMD 722" na 7kg z A++? Z tego co widziałem, to program "Bawełna 40" w WMD-722 bez dodatkowych opcji trwa ok. 3 godzin a nie 1,5.
    Chciałem tez zapytać ile programów z własnymi ustawieniami da sie zapisać - tylko jeden czy kilka?
    ag1112
    Level 14  
    Posiadam model z filmu, sugerowałem się wyglądem panelu.
    Co do pamięci to w moim modelu można zapisać jeden program.
    rob4u
    Level 10  
    Dziękuje serdecznie za odpowiedz! W międzyczasie znalazłem film z programami 8kg pralki Ariston WMD 823:

www.youtube.com/watch?v=V7d4RSeLz5M

ale niestety nie ma pokazanych czasów skłóconych funkcja "Time-Saver" a to byłoby interesujące.
    ag1112
    Level 14  
    Może w sklepie Tobie zaprezentują? zapytaj
    Jericho24
    Level 20  
    Witam!
    Zakupiłeś pralkę?
    Jak się sprawuje? Też zastanawiam się nad tym modelem, ew. WMG 722, ale tam oprócz łatwego prasowania, brak też programu szybkiego prania.
    Problem kolejny jest taki, że producencji nie kwapią się informować w ogólno dostępnych informacjach, że max. załadunek jest tylko do 1-3 programów, a tak to z reguły można wyprać połowę niż zakładaliśmy. Jak zareaguje pralka jeśli do programu przygotowanego na 3,5kg prania, wrzucimy np. 7kg?

Znalazłem też takie uwagi co do ww. modeli:
    -zbieranie się pozostałości po proszku w przegrodzie na proszek;
    - czasami rwie ubrania;
    - bardzo dlugi czas prania codziennej odzierzy;
    - brak opcji połowy wsadu;
    -po tygodniu prania pralka wskazuje 1 minute do końca prania i pierze jeszcze przez 2 godziny.

Czy stwierdziliście podobne objawy?

Biorę też pod uwagę modele konkurencji: m.in. Beko WMB 71444 HPTLA, Beko WMB 71242 PT LA, Gorenje WA 72125, Siemens WM10E363PL,Bosch WAE2448FPL. Opinie na popularnych wyszukiwarkach mają pozytywne, ale z tego co się dowiedziałem, to niektóre firmy specjalnie płacą za usuwanie negatywnych opinii.
    norb74
    User under supervision
    W każdej pralce maks. załadunek jest dostępny tylko dla kilku programów, tak samo jest z prędkością wirowania i temperaturą.
    rob4u
    Level 10  
    Witam,

używamy pralkę Ariston WMG-722 od ok. roku czasu o śr. częstotliwości 5-6 prań/tydz. przy 3 nastolatek i ogólnie jesteśmy z żoną zadowoleni. Największy plus to program 60min i rzadziej używany 30min oraz to że oprócz wirowania nie słychać jej prawie w cale :-)

Poniżej moja odp. na wyszczególnione uwagi:

- zbieranie się pozostałości po proszku w przegrodzie na proszek => żona mówi, że w każdej poprzedniej pralce tak bywało i trzeba przeczyścić co kilka m-cy
    - czasami rwie ubrania => nie zdarzyło się nam
    - bardzo długi czas prania codziennej odzieży => my używamy programu 60min i dopiera bez problemu (oczywiście nie odzież robocza)
    - brak opcji połowy wsadu => pralka automatycznie dobiera ilość wody, która moim skromnym zdaniem i tak jest minimalna
    -po tygodniu prania pralka wskazuje 1 minutę do końca prania i pierze jeszcze przez 2 godziny => u nas nie ma takich sytuacji

To czego nam brakuje w chwili obecnej, gdy spodziewamy się wkrótce nowego dzieciaczka, to funkcji skracania poszczególnych programów a dokładnie prania odzieży niemowlęcej, ale jak będzie w praktyce to się okaże po kilku m-cach.

Pozdrawiam

Ps. WMG-722 nie posiada funkcji łatwego prasowania - miały ją tylko pierwsze serie !!
    Jericho24
    Level 20  
    Dziękuje Ci za odpowiedź.
    rob4u wrote:
    Najwiekszy plus to program 60min i zadziejk uzywany 30min

Wg porównywarki aristona ta pralka WMG nie ma programu szybkiego. Chyba, że chodzi o co innego.
    awaryjnosc pralki Ariston WMD 722 EU
    Na te 60min wrzucasz 7kg?
    rob4u
    Level 10  
    Najlepiej albo podejdź do sklepu albo ściągnij instrukcję ze strony Aristona, chociaż w tej była wycofana już funkcja łatwego prasowania.
    Jericho24
    Level 20  
    rob4u wrote:
    To czego nam brakuje w chwili obecnej, gdy spodziewamy się wkrótce nowego dzieciaczka, to funkcji skracania poszczególnych programów a dokładnie prania odzieży niemowlęcej, ale jak będzie w praktyce to się okaże po kilku m-cach.
    rob4u I jak użytkuje się pralkę przy dodatkowym członku rodziny? ;)

Czy orientacyjne czasy prania wyświetlane przez pralkę pokrywają się z rzeczywistością?

Również w innym temacie bez odpowiedzi zadałeś pytanie odnośnie niedoskonałości tej pralki:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2497209.html

Faktycznie występują one u ciebie?
    rob4u
    Level 10  
    Witam,

pralka mimo dość długiego programu do odzieży niemowlęcej, dobrze zdaje egzamin - cichy maluszka po praniu są dobrze wypłukane, co jest istotne przy niemowlakach :-)

Czy wyświetlane orientacyjne czasy prania raczej nie są 100% realne ale najczęściej używany u nas program godzinny jest na tyle krótki, że nie chciało mi się dokładnie sprawdzać czy to równa godzina a pierze i płuka przyzwoicie.
    Program 30min pokusiłem się użyc do tej pory tylko raz, bo częściej nie było potrzeby.
    Przy programie odzieży niemowlęcej raz miałem wrażenie, że do czasu prania 2:25 trzeba było dodać jeszcze ok. 10-15min na końcowe płukanie i odwirowanie ale ciuszki maluszka pierzemy średni co 2 dzień więc dla nas nie ma to większego znaczenia.

Do tej pory nie zdażyło sie nam, by pranie było źle wypłukane lub niedoprane (przy tłustych plamach stosujemy niemiecki odplamiacz "Sil" i krótki program godzinny wystarcza) a przy 5 osobach pralka nie leniuchuje.

Największym minusem pralki Ariston WMG-722 jest to, że przy ok.10 praniach na tydz. pojemnik na proszek wymaga wyciągnięcia i wyczyszczenia co 2 m-ce (nie wiem jak to jest w innych pralkach) ale my od miesiąca przestawiliśmy się na płyn do prania "Perwoll" sprzedawany w Polsce i problemu tego już nie ma :-)

Pozdrawiam
    Jericho24
    Level 20  
    Rob4u dzięki za odpowiedź.
    Pozostało już mi tylko wybrać jeden z 3ech modeli: WMD 722/823/843 ;)