Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

klawiatura Logitech Y-SG13 dolutowanie oderwanego kabla

09 Lut 2013 21:46 996 8
  • Poziom 14  
    Problem mam następujący że w klawiaturze wymienionej w temacie kolor kabli jest następujący:
    brązowy, czarny, różowy, biały i ekran
    a kabel który mam i mógłbym dolutować ma kolory:
    czerwony, żółty, zielony, biały i ekran.
    Nie wiem który kabel do którego przylutować na cioci wikipedi jest rozpiska kolorów ale nie ma takich jak w reszcie kabla od klawiatury.
  • Poziom 14  
    pies mi pogryzł i odgryzł
  • Poziom 19  
    Przemierz sobie wszystkie piny we wtyczce na przejście ,który pin z którym kolorem kabla i podłącz drugi kabel na zasadzie analogi.
  • Poziom 14  
    Tylko tak właściwie mój problem polega na tym że nie wiem który kabelek to GND, +DATA, VCC i zegar w tej końcówce od klawiatury a które kabelki mam przylutować w kablu z wtyczkom to wiem.
    Przepraszam że nie sprecyzowałem wcześniej
  • Poziom 19  
    Pisałem przecież przemierz oby dwa kable,porównaj no i masz odpowiedz na Twój problem.
  • Poziom 14  
    A czy mógłbym prosić o wytłumaczenie czego mam użyć do mierzenia bo nie mam dużego pojęcia o elektronice
  • Poziom 19  
    Jeżeli masz miernik uniwersalny to ohmomierza w tym mierniku,jeżeli nie to użyj bateryjki i żarówki .Łącząc w szereg bat.-żarówkę i sprawdzany przewód. (jak jest ok. to żarówka musi świecić ).
    Na Twoim miejscu skorzystaj z pomocy jakiegoś Kolegi co się orientuje bardziej w temacie bo widzę że możesz mieć z tym problem.
  • Poziom 14  
    Klawiatura poszła w śmieci przy porządkach.
    Dziękuję za pomoc.