Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak połaczyć dekoder z modulatorem do starego tv

Pattii 09 Feb 2013 22:14 2433 6
 • #1
  Pattii
  Level 2  
  Witam! ponieważ dziadkowie mają stary telewizor, z wejściem tylko na antenę, kupiłam dekoder z wbudowanym modulatorem Strong SRT 8106 i połączyłam go kablem antenowym z tv. Do dekodera podłączyłam antenę - i ...nic. Nie mogę znaleźć w tv kanału współpracy z dekoderem, na kanale 38 nic sie nie pojawia, więc na dekoderze nic nie mogę ustawić, wykonać żadnej konfiguracji, bo nie wyświetla się menu. Telewizor "zachowuje się" jakby żadnego dekodera nie było, tzn. jakieś programy są, tak jak były , tylko obraz bardziej śnieży. Telewizor to DIGITAL MTC-53, kupiony w latach 90-tych, bez instrukcji w języku polskim... Nawet oryginalnego pilota nie mamy, tylko uniwersalny.
  Co mogę zrobić? Nie wiem czy ma znaczenie, że antena ma wzmacniacz oraz że kabel antenowy jest rozdzielony rozdzielnikiem na dwa telewizory (rozdzielnik jest przed dekoderem, więc to chyba nie ma znaczenia?) Od rozdzielnika idzie kabel antenowy do drugiego tv, który jest nowy, już przestawiony na cyfrowy odbiór i odbiór jest znakomity, więc sygnał cyfrowy jest ok. Bardzo proszę o radę.
 • #2
  Wojte1199
  Level 19  
  Musisz zaprogramować telewizor na kanał na którym nadaje dekoder. Prawdopodobnie bez pilota tego nie zrobisz. Chociaż może telewizor ma przyciski do programowania.
 • #3
  Pablo1964
  Moderator
  Pattii wrote:
  Nawet oryginalnego pilota nie mamy, tylko uniwersalny.

  Jeżeli nie da się ustawić TV na odbiór kanału, na którym nadaje dekoder, trzeba zmienić pilot lub telewizor.
 • #4
  Pattii
  Level 2  
  bardzo dziękuję za odpowiedzi. Czyli pilot umiwersalny nie przejmuje wszystkich funkcji oryginalnego pilota?
  Przyciskami telewizora programowałam kiedyś wyszukiwanie dostepnych kanałów, czy mam tę czynnosc wykonac przy podłaczonym dekoderze, żeby wyszukac kanał współpracy, czy tez wymaga to jakiegoś konkretnego przycisku/przycisków?
 • #5
  kizek
  Level 35  
  Jeżeli masz "takowe" przyciski na klawiaturze lokalnej to spróbuj zaprogramować TV, oczywiście włączając dekoder DVB-t.
 • #6
  Wojte1199
  Level 19  
  Dokładnie włacz dekoder i wyszukaj od nowa kanały.
 • #7
  Pattii
  Level 2  
  Bardzo dziękuję!!! :D