Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Za ma這 wej嗆 audio. Switch RCA czy dodatkowy wzmacniacz

adreadre 10 Lut 2013 01:40 1488 1
  • #1 10 Lut 2013 01:40
    adreadre
    Poziom 1  

Szanowni Pa雟two,
    mam ma造 zestaw stereo Yamaha Pianocraft E-810. Zestaw ma 3 wej軼ia audio: CD/AUX/TAPE.
    Obecnie wszystkie trzy mam wykorzystane przez CD-DVD Pianocrafta/Gramofon Technics SL-BD3/Magnetofon AKAI CS 707D.
    W najbli窺zym czasie planuj kupi telewizor + odtwarzacz blu ray + telewizj Cyfra/Nka.
    Nie planuj kupowania amplitunera kina domowego (nie mam miejsca na g這郾iki 5.1, dzwi瘯 wielokana這wy nie jest dla mnie tak wa積y w filmach)
    Chcia豚ym to wszystko podpi望 pod stereo, tylko nie mam ju wolnych wej嗆 audio.

Rozwa瘸m wi璚 dwie opcje, prosz o pomoc:
    1. Zakup prze陰cznika RCA, przez kt鏎y pu軼i豚ym TV, Blu ray, Cyfr i magnetofon. Bezpo鈔ednio do Pianocrafta pod陰czy豚ym CD i Gramofon.

2. Zakup wzmaczniacza stereo na allegro, do kt鏎ego pod陰czy豚ym gramofon, magnetofon, TV, Cyfr i potem z wyj嗆ia PRE OUT (jak jest) lub z wyj軼ia TAPE REC OUT do AUX Pianocrafta. Bezpo鈔ednio do Pianocrafta pod陰czy豚ym CD i Bluray. Na taki wzmacniacz chcia豚ym przeznaczy nie wiecej ni 200-300 z. Wyb鏎 jest spory, tu chyba nie powinno by problemu. My郵a貫m jeszcze o przedwzmacniaczu, tylko chyba nie uda mi si kupi nic porz康nego w takiej cenie.

Pomijam po陰czenie DVD, bluray i Nki do telewizora bo z tym sobie poradz. A audio z TV jako stereo planuje wypu軼i przez SCART albo DAC, ale to zupe軟ie inna historia.

Teraz moje dylematy i pro軸a o Wasz opini:
    - kt鏎a opcja wg Was jest lepsza pod wzgl璠em jako軼i dzwi瘯u - RCA switch czy dodatkowy wzmaczniacz
    - czy mog uszkodzi amplituner z Pianocrafta pod陰czaj帷 do AUX inny wzmacniacz przez PRE OUT lub TAPE REC OUT
    - czy to jest w og鏊e dobry pomys, bo je郵i dobrze rozumiem, to przy tym za這瞠niu d德i瘯 przechodzi przez dwa preampy
    - czy je郵i wzmak nie ma wyj軼ia PRE OUT to wyj軼ie na Pianocrafta przez REC OUT jest r闚nie dobrym pomys貫m? Czy mo瞠 nawet lepszym, bo nie b璠 musia podw鎩nie ustawia g這郾o軼i?
    - a mo瞠 najlepszy b璠zie jednak przedwzmaczniacz?
    - czy taki wzmaczniacz, wykorzystywany w陰sciwie tylko jako prze陰cznik sygna逝 b璠zie zu篡wa du穎 pr康u przy takiej pracy?

P.S. To m鎩 pierwszy post, poza tym jestem laikiem w sprawach audio, wi璚 wybaczcie jak co namiesza貫m. Z g鏎y dzi瘯uj za pomoc.

0 1
  • #2 10 Lut 2013 02:17
    janekpc
    Poziom 16  

Ja bym wybra prze陰cznik audio, jest mniejszy i jak jest dobrze wykonany nie pogarsza jako軼i d德i瘯u, a dodatkowy wzmacniacz to dodatkowe przetwarzanie d德i瘯u. No i oczywi軼ie kwestia poboru mocy prze陰cznik mo瞠 by nawet pasywny a we wzmacniaczu jest do嗆 spory transformator i pobiera wi瘯szy pr康 cho by na namagnesowanie rdzenia a co za tym idzie wi瘯szy pob鏎 pr康u co w dobie oszcz璠no嗆 energii elektrycznej wydaje si nie uzasadnione

0