Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada do 10 Mb/s - jaki router: 3 modele

metrotest 10 Lut 2013 10:22 2856 2
  • #1 10 Lut 2013 10:22
    metrotest
    Poziom 8  

Cześć

Chcę kupić router do Neostrady 10 Mb/s. Poprzednio miałem prędkość stałą 2Mb/s. Obecnie około 3Mb/s: speedtest.pl. Łączę się teraz przez modem Sagem F@st 800 E2L. Chałupa 2 poziomowa. Stacjonarny /do kupienia/ z routerem ma być na górze. Przez Wi-Fi ma się łączyć 1-2 laptopy, smartfon, może TV?

Po lekturze www rozważam /z uwagi na ceny nie planuję routera vDSL/:
    a. Linksys Wag-120N-ee - 180 zł, znajomy ma WAG200 i działa stabilnie od lat w Neostrada,
    b. NetGear ADSL2/2+ USB/3G (DGN2200M-100PES) - 210 zł, 1xUSB do dysku lub modem 3G, bez print servera,
    c. TP-LINK TD-W8968 - 180 zł, 1xUSB do dysku lub jako print serwer,

1. Który wybrać w granicach 200 zł, a może inny np. z 2xUSB? Nie wiem czy do ww. Tp-Link-a można przyłączyć hub-usb, żeby podłączyć i dysk i drukarkę.
    2. Czy w praktyce USB się przydaje?
    a/ Ponoć drukarki nie zawsze współpracują.
    b/ Jeśli podepnę 2.5" dysk pod router to będzie on stale pracował - jak z trwałością dysku wtedy?
    3. Jak odtwarzać pliki z dysku podłączonego z routera na TV? przez Wi-Fi, DLNA, PLC /prąd/? Na razie jest kineskopowy ale planuję zmianę.
    4. Czy można z obecnego modemu wycisnąć więcej? Synchronizacja jest na 7.9Mb/s. Osoba z infolinii Orange twierdzi, że na tym modemie poszłoby do 8 Mb/s ale w aDSL, natomiast zostałem przyłączony wg parametrów vDSL, w którym modem gorzej sobie radzi.
    Parametry połączenia poniżej. Neostrada do 10 Mb/s - jaki router: 3 modele Neostrada do 10 Mb/s - jaki router: 3 modele Neostrada do 10 Mb/s - jaki router: 3 modele

0 2
  • SterControl
  • #2 18 Lut 2013 22:09
    Vieslav889
    Poziom 24  

To nie są rutery vdsl tylko adsl, a ty nie masz żadnego vdsl, bo twój sagem czegoś takiego nie obsługuje. Linksys ma dość dobre opinie, jednak radziłbym wybrać tego tp-linka z uwagi na wifi n (po co cofać się w rozwoju). Na telewizorze bez problemu odtworzysz pliki z komputera za pomocą DLNA przez sieć lokalną, ale wtedy obligatoryjnie oba urządzenia po kablu; wifi może tego nie uciągnąć.
    Z obecnym modemem daj sobie spokój, nic więcej nie będzie. Po wymianie na ruter będzie pełne 10mb/s, jeśli przełączą cię na ADSL2+, możesz nawet brać opcje do 20mb/s.

0
  • SterControl
  • #3 19 Lut 2013 22:42
    rafal745
    Poziom 9  

Ja mam do Neo X1000 Linksysa - działa bardzo stabilnie, aż sam się zdziwiłem, że jest tak dobrze, mimo że wcześniej miałem router tej marki i wszystko było też ok. Zero problemów z łączem - dla mnie duży plus, bo często gram na onlinie.

0