Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk Western Digital . Wysyłka gwarancyjna

Młody technik elektronik 10 Lut 2013 13:04 1311 13
  • #1 10 Lut 2013 13:04
    Młody technik elektronik
    Poziom 15  

Witam kolegów

Zacznę od tego iż posiadam dysk WD 250 GB Caviar blue. Podczas instalacji Windows (ponowne uruchomienie w trakcie instalacji w celu dalszej instalacji) w trakcie ładowania systemu wyskoczył taki oto screen :
    Dysk Western Digital . Wysyłka gwarancyjna

Dysk jest jeszcze objęty gwarancją do kwietnia więc proszę o pomoc jak opisać uszkodzenie (bo chyba dysk jest uszkodzony). Może ktoś miał podobny przypadek .

Jeśli zły dział to bardzo proszę o przeniesienie . Nie wiedziałem gdzie umieścić.

0 13
  • #2 10 Lut 2013 13:15
    starepc.pl
    Poziom 24  

To niekoniecznie jest uszkodzenie dysku, możliwe, że sam Windows się nie doinstalował do końca. Zacznij od ponownej instalacji systemu, najlepiej z innego nośnika, potem jeżeli to nie zadziała to podłącz go pod inny komputer i odczytaj SMART. Tak ogólnie to nie bardzo pasuje do tego działu.

Pozdrawiam

0
  • #3 10 Lut 2013 13:20
    Młody technik elektronik
    Poziom 15  

Dzięki za szybka odpowiedź lecz kuzyn dał mi ten dysk i powiedział żebym go sobie wysłał na gwarancję prawdopodobnie jest uszkodzony smart. Jak odczytać smart ?

A jakbym na podstawie tego co wrzuciłem po prostu wysłał dysk jako uszkodzony ?

0
  • #4 10 Lut 2013 13:42
    starepc.pl
    Poziom 24  

Lepiej wiedzieć co z nim nie tak, SMART odczytujesz przy użyciu CrystalDiskInfo, najlepiej wrzuć z niego screen'a tutaj to powiem Ci co w nim piszczy.

0
  • #5 10 Lut 2013 14:17
    Młody technik elektronik
    Poziom 15  

Więc mój plan wygląda tak : odpinam dysk z mojego kompa podpinam ten uszkodzony odpalam na nim hirens boot cd i uruchamiam mini Windows XP a potem wybieram z narzędzi CrystallDisk info . Może być ?? Przepraszam ale jestem kompletnym laikiem.

0
  • #6 10 Lut 2013 14:27
    starepc.pl
    Poziom 24  

Możesz tak, ale równie dobrze możesz go jako 2 dysk podłączyć odpinając choćby nagrywarkę. Popraw ten post, bo zaraz się ktoś doczepi.

Pozdrawiam

0
  • #7 10 Lut 2013 14:58
    Młody technik elektronik
    Poziom 15  

A jak mam podpiąć dwa dyski naraz (one nie mają żadnych zworek). Mógłbyś mi opisać.

0
  • #8 10 Lut 2013 15:09
    starepc.pl
    Poziom 24  

Nie muszą mieć zworek, po prostu je podpinasz. BIOS i Windows sam je sobie ustawi.

0
  • #9 12 Lut 2013 16:47
    Młody technik elektronik
    Poziom 15  

udało mi się zrobić skany. Oto one :
    Dysk Western Digital . Wysyłka gwarancyjna Dysk Western Digital . Wysyłka gwarancyjna Dysk Western Digital . Wysyłka gwarancyjna Dysk Western Digital . Wysyłka gwarancyjna

0
  • #10 12 Lut 2013 16:50
    Kasek21
    Poziom 43  

Do wymiany kabel sygnałowy. Podłącz także dysk do innego złącza SATA.

0
  • #11 12 Lut 2013 17:01
    Młody technik elektronik
    Poziom 15  

A co ze SMART 'em ? A można wiedzieć dlaczego kabel do wymiany ? I jakie są skutki tego uszkodzonego kabla ?

0
  • #12 12 Lut 2013 21:21
    starepc.pl
    Poziom 24  

Smart oprócz uszkodzeń spowodowanych kablem jest w porządku :) Uszkodzenie kabla objawia się właśnie błędami CRC. Dysk poza tym sprawny :)

Pozdrawiam

PS.
    Właściwie Twój kabel będzie sprawny, tylko kabel, który był użyty w komputerze kuzyna prosi się o wymianę :)
    U Ciebie wystarczy reinstalacja systemu na tym dysku bądź format, żeby uniknąć logicznych błędów - jeżeli to nie ma być dysk systemowy

0
  • #13 13 Lut 2013 17:52
    Młody technik elektronik
    Poziom 15  

Znaczy dysk dostałem i sformatowałem go i zainstalowałem system od nowa .

0
  • #14 16 Lut 2013 13:29
    starepc.pl
    Poziom 24  

Czyli teraz działa? jeżeli nie to zrób jeszcze raz pełny format z poziomu instalatora i go zainstaluj. Podaj jeszcze model płyty głównej.

Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów