Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ZELMER ZPG6065MP - kuchenka gazowa zelmer nie chce odpalić palnika

cordoba_2004 10 Feb 2013 14:46 6711 5
    cordoba_2004
    Level 27  
    Mam problem z nową kuchenką gazową -płytą zelmer.
    W momencie jak chcę odpalić każdy palnik to przyciskam kurek w dół startuje iskrownik i leci gaz i wtedy się pali, ale jak tylko puszcze kurek to gaśnie.
    Co może być przyczyną ? Po prostu po zwolnieniu kurka gaśnie iskrownik a wraz z nim gaśnie palnik gazowy. I tak dopiero po kilkunastu razach odpala.

Dzięki za odpowiedzi.
  • Helpful post
    nikusert
    Level 40  
    Witam
    Kuchenki mają zabezpieczenie przed zanikiem płomienia,musisz chwilę przytrzymać pokrętło aż nagrzeje się termoelement (czujka),który współpracuje z zaworem w pokrętle do danego palnika.

Dodano po 1 [minuty]:

Poczytaj instrukcję kuchenki ,powinna być wzmianka o czymś takim .
    cordoba_2004
    Level 27  
    Czyli te nowe kuchenki tak mają że nie zapalą od razu tylko trzeba trzymać około 10 -20 sekund aż się nagrzeje termoelement ?
  • Helpful post
    nikusert
    Level 40  
    Nie mam osobiście kuchenki gazowej ,lecz wiem że jest coś takiego ,jaki czas to powinno pisać ,kilkanaście sekund to jest realny czas(termoelement musi osiągnąć temperaturę od palnika).
    cordoba_2004
    Level 27  
    Właśnie potwierdzam to co mówisz Kolego, gdyż podobną opinię uzyskałem w serwisie, ale jednak jest to bardzo niekomfortowe , ponieważ zapalanie palnika trwa 10 15 sekund, no ale może jest to w 100% bezpieczne przez to.
  • Helpful post
    nikusert
    Level 40  
    Wszystko się zgadza,ochrona przed małymi dziećmi,zalanie palnika,chwilowy zanik gazu i.t.p.