Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZELMER ZPG6065MP - kuchenka gazowa zelmer nie chce odpalić palnika

10 Lut 2013 14:46 5685 5
  • Poziom 27  
    Mam problem z nową kuchenką gazową -płytą zelmer.
    W momencie jak chcę odpalić każdy palnik to przyciskam kurek w dół startuje iskrownik i leci gaz i wtedy się pali, ale jak tylko puszcze kurek to gaśnie.
    Co może być przyczyną ? Po prostu po zwolnieniu kurka gaśnie iskrownik a wraz z nim gaśnie palnik gazowy. I tak dopiero po kilkunastu razach odpala.

Dzięki za odpowiedzi.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Witam
    Kuchenki mają zabezpieczenie przed zanikiem płomienia,musisz chwilę przytrzymać pokrętło aż nagrzeje się termoelement (czujka),który współpracuje z zaworem w pokrętle do danego palnika.

Dodano po 1 [minuty]:

Poczytaj instrukcję kuchenki ,powinna być wzmianka o czymś takim .
  • Poziom 27  
    Czyli te nowe kuchenki tak mają że nie zapalą od razu tylko trzeba trzymać około 10 -20 sekund aż się nagrzeje termoelement ?
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Nie mam osobiście kuchenki gazowej ,lecz wiem że jest coś takiego ,jaki czas to powinno pisać ,kilkanaście sekund to jest realny czas(termoelement musi osiągnąć temperaturę od palnika).
  • Poziom 27  
    Właśnie potwierdzam to co mówisz Kolego, gdyż podobną opinię uzyskałem w serwisie, ale jednak jest to bardzo niekomfortowe , ponieważ zapalanie palnika trwa 10 15 sekund, no ale może jest to w 100% bezpieczne przez to.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Wszystko się zgadza,ochrona przed małymi dziećmi,zalanie palnika,chwilowy zanik gazu i.t.p.