Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook ZWE-1447X - Zablokowany przycisk POWER

10 Lut 2013 17:31 2430 4
 • Poziom 15  
  Mam zmywarkę Mastercook ZWE-1447X (obecnie w katalogu firmy występuje jako ZWE-11447X).
  Wczoraj po skończonym cyklu zmywania okazało się, że zmywarki nie można wyłączyć, przycisk POWER pozostaje wciśnięty. Wyłączyłem przez wyjęcie wtyczki z gniazdka.
  Dzisiaj po załadowaniu zmywarki włożyłem wtyczkę do gniazdka, wyświetlacz pokazał to co powinien, po przyciśnięciu przycisku programatora na wyświetlaczu pojawił się czas cyklu. Cały proces zmywania przebiegł bez problemu. Znowu musiałem wyciągnąć wtyczkę z gniazdka.
  Moje pytanie jest następujące: czy taką usterkę można naprawić we własnym zakresie, czy też serwisanta, który wymieni po prostu cały panel sterowania.
 • Specjalista AGD
  HaJot46 napisał:
  czy taką usterkę można naprawić we własnym zakresie
  To zależy przede wszystkim od chęci, a potem od umiejętności.
  HaJot46 napisał:
  czy też serwisanta, który wymieni po prostu cały panel sterowania.
  Jeśli wybierzesz taki sposób naprawy...?
  P.S. Dziwię się, że ktoś z takim opisem: "Specjalizacja: automatyka przemysłowa", zamiast sprawdzić co się stało z tym przyciskiem, zadaje takie pytania.
 • Poziom 15  
  Może, źle sformułowałem pytanie. Nie wiem jak się dostać do panelu sterowania, które śrubki trzeba odkręcić. Instrukcji serwisowej nigdzie nie znalazłem.
  Ponadto wyznaję zasadę "kto pyta nie błądzi".
 • Specjalista AGD
  HaJot46 napisał:
  które śrubki trzeba odkręcić
  Wkręty na brzegu drzwi po ich otwarciu; oczywiście kabel zasilający zmywarki wyjęty z gniazdka. Może wystarczy wykręcić tylko te w górnej części wkręcone do panelu, ale może być problem z jego wyjęciem.
 • Poziom 15  
  No niestety ale trzeba odkręcić wszystkie śrubki. Nie dość, że zepsuty przycisk to na wskutek wymuszenia siły zewnętrznej złamał się wspornik, który podtrzymywał to urządzenie od środka.
  Potrzeba używania sprawnej zmywarki i tak zmusiła mnie do skorzystania z serwisu, więcej czasu bym stracił na poszukiwanie przycisku (wspornik można by dorobić).