Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Acer - Trzeszczenie przy sluchaniu muzyki

Shir4i 10 Feb 2013 18:02 1713 7
Optex
    Shir4i
    Level 10  
    Witam, otóż mam taki problem który występuje po aktualizacjach karty dźwiękowej.
    Po pierwszym włączeniu Windowsa 7 dopiero po instalacji wszystko jest ok karta dźwiękowa działa jak powinna. Ale po aktualizacji poprzez Windows Update (próbowałem tak samo wgrać aktualizacje od Realtek High definitione audio 2.70) wszystko się psuje, przy słuchaniu muzyki,graniu w gry itp. trzeszczy nie miłosiernie no i teraz się pytam gdzie jest problem. Nie możliwe żeby był po stronie hardware jak przed aktualizacja działa poprawnie.

Mój sprzęt to:

Procesor:
    Intel Pentium D 925 3.00 GHz (2 rdzenie)
    Technologia Presler 65nm

Karta graficzna:
    Nividia GeForce 8400 GS 512 Mb

Karta dźwiękowa:
    Realtek ALC883 @ SiS High Definition Audio Controller PCI
    High Definition Audio Device

Dyski twarde:
    Hitachi HDT725025VLA380 ATA Device
    Maxtor 6Y120L0 ATA Device

Płyta główna:
    Fujitsu T671ME-FJ lub
    Acer F671CR (Socket 775) R01-B4 (to było pokazane w programie Speccy?)

BIOS:
    Phoenix Technologies, LTD R01-B4

RAM:
    Kingston DDR2 1 GB 333,3 MH (dwie po 1 gb)

System:
    Windows 7 Ultimate 32-bit

Tu jest strona z komputerem takim jak mój przed modyfikacją pewnie tam znajdziecie więcej informacji o karcie dźwiękowej:
    http://support.acer.com/product/default.aspx?modelId=379

Dodano po 27 [minuty]:

Odkryłem już problem ale teraz dotyczy on karty graficznej ponieważ po odinstalowaniu sterowników od karty muzyka działa poprawnie co jest grane !!!
  • Optex
    gosztekseba
    Level 31  
    Proponuje odpalić z płyty/pendrive jakiś Linux LiveCd i sprawdzić jak sytuacja będzie tam wyglądała.
  • Optex
    Shir4i
    Level 10  
    Odpaliłem system Linux LiveCd i działa normalnie, teraz zrozumiałem czego jest to wina po odłączeniu karty graficznej z płyty głównej dźwięk jest normalny ale gdy jest podłączona trzeszczy co mam zrobić ? na nową płytę główną mnie nie stać... zostawiam wam sugestie gdzie leży problem hmm?
    Shir4i
    Level 10  
    Macie jakieś sugestie dotyczące mojego problemu z kartą graficzna która psuje dźwięk w windows 7 ponieważ na Lunuxie Ubuntu 12.10 dzwięk działa ale karta nie ma tej samej wydajności, wszystko się przycina nawet po instalacji sterowników. Czekam na odpowiedzi
    gosztekseba
    Level 31  
    Może coś z mostkiem na płycie. No najtańsza opcja to według mnie dokupić tanią kartę dźwiękową pod USB - koszt kilku złoty na portalu aukcyjnym. Pozdrawiam
    Shir4i
    Level 10  
    Myślisz że to ubytek na płycie głównej.. nie wiem czy to możliwe jak na Ubuntu 12.10 muzykę słychać dobrze ale jest to możliwe.

Mam nadzieje że po kupnie karty dźwiękowej wszystko będzie działać dobrze ale preferuje karty wewnętrzne. Małe pytanko jak podłącze kartę dźwiękową, to panel audio z przodu komputera który jest podłączony do þłyty głównej będzie używać tą kartę prawda?
    gosztekseba
    Level 31  
    Nie będzie działał panel przedni. No chyba, że będzie możliwość podłączenia pod nowa kartę w co wątpię (Nie miałem na serwisie tego komputera ale takie firmówki jak Dell czy Fujitsu potrafią całe podłączenie zrobić na jednej taśmie do płyty głównej więc do nowej karty nie podepniesz). Jeśli działa na Ubuntu to dobrze, ale nie masz pewności czy zainstalowały się sterowniki grafiki z czym problem był przy Windowsie. No jeśli za kilka złotych nie chce bawić Ci się ze sterownikami lub szukać przyczyny na płycie głównej, a i widzę, że za bardzo zaawansowanym użytkownikiem kolega nie jest to najprościej i najszybciej dać kilka złotych i kupić jakąś tanią kartę dźwiękową z którą problemu nie będzie. Można taką kartę kupić za kilka złotych ale i też za ciut więcej. Przykładowo już jakaś karta za 30zł będzie miała lepszą jakość dźwięku niż integra. Więc na tym się nie traci nic.
    Shir4i
    Level 10  
    Tak na ubuntu dzwięk działał poprawnie nawet po instalacji sterowników, więc nie wiem dlaczego jest ten trzask przy windows'ie 7 jutro pójde do sklepu i kupię jakąś kartę dźwiękową i może odrazu zmienie płytę główną bo z tą mam same problemy dzięki za pomoc przy problemie